fbpx
Моніторинговий звіт

Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” або освіта як знаряддя Росії на окупованому півдні України (червень)

Російська Федерація на окупованих територіях продовжує використовувати освіту для знищення української ідентичності, мілітаризації молоді та виправдання воєнних дій на території України.

Протягом червня 2022 року в окупованому Криму відбулась низка заходів, спрямованих на формування російської ідентичності у молоді, активно використовується шкільна освіта для просування ідеї «русского мира», не зупиняється і мілітаризація молоді окупованого Криму.

На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей російська влада силується реалізувати «кримський сценарій» нав’язування російської ідентичності. Зі шкіл і бібліотек вилучаються українські підручники й книги, а замість них передаються російські книги з «політично вірним» трактуванням історії. Адміністрацію та викладачів освітніх закладів змушують переходити на російські стандарти, використовуючи різні методи, зокрема залякування та погрози. На керівні посади окупаційна влада призначає лояльних до неї осіб. Учням шкіл і закладів вищої освіти видають документи російського зразка.

Детальніше про те, що саме відбувається в окупованому Криму та Херсонській та Запорізькій областях в звіті за посиланням.

Моніторинговий звіт підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.