fbpx
Шкільні музеї на окупованому Півдні: як Росія використовує історичну пам’ять для розповсюдження пропаганди - картинка 1

Шкільні музеї на окупованому Півдні: як Росія використовує історичну пам’ять для розповсюдження пропаганди

Шкільні музеї на окупованому Півдні: як Росія використовує історичну пам’ять для розповсюдження пропаганди - картинка 2

Автор: Анастасія Воробйова, аналітикиня

Вивчаючи інструменталізацію освіти на окупованих Росією територіях, ми неодноразово фіксували те, як РФ використовує викривлені історичні наративи, як інструмент власної пропаганди на окупованих територіях. Це стосується і викладання історії, де Україну називають «ультранаціоналістичною державою», і встановлення меморіальних дошок учасниками російсько-української війни на стінах закладів середньої освіти, які мають нагадувати українським дітям о «почесності» смерті за Росію.

З літа 2023 року до методів навчання українських дітей викривленим Росією наративам додалися ще й відкриття шкільних музеїв, які мають навчити «справжньому російському патріотизму».

В цій статті ми розповімо, для чого насправді Росія створює шкільні «музеї перемоги», як в школі т.о. м. Скадовськ зʼявився «куточок Спєцоперації», і чому такі дії є протиправними з точки зору міжнародного права.

Повний текст статті доступний в блозі Анастасії на сайті 24 канал:

Читати сттатю

Публікацію підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.