fbpx
Ще один крок до мрії: діти з окупованого Криму можуть приймати участь в Олімпіадах українських вишів - картинка 1

Ще один крок до мрії: діти з окупованого Криму можуть приймати участь в Олімпіадах українських вишів

6 лютого 2017 року Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров поширив у Facebook інформацію: «Шановні колеги! Міністерство освіти і науки працює над відновленням та розвитком доуніверситетської підготовки. Норма Умов прийому про проведення Всеукраїнських олімпіад вищих навчальних закладів отримала необхідну юридичну базу».

Також до посту був прикріплений Наказ МОН від 21.12.2016 № 1587 «Про затвердження Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти».

Що ж цікавого в цьому Положенні, а потрібно дивитися до п.6:

  1. До участі в Олімпіадах допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в навчальний рік проведення Олімпіади.

То б то, всі випускники шкіл тимчасово окупованого Криму мають право приймати участь у Всеукраїнських олімпіадах вищих навчальних закладів. Тим паче, що перший етап відбувається дистанційно. Проте що ж дає участь у цих Олімпіадах? Не багато, але надає додаткові бали:

  1. Учасникам другого туру Олімпіад нараховуються додаткові бали до одного з предметів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання при розрахунку конкурсного бала у вищому навчальному закладі.

Додаткові бали нараховуються учасникам, які набрали не менше ніж 90 % балів на другому етапі.

Отже, з цього року вищі навчальні заклади України мають право проводити власні Олімпіади і діти з окупованого Криму можуть приймати участь в цих змаганнях!

Олег Охредько,

аналітик ЦГП «Альменда»

для ІА «Голос Криму»