fbpx
Як кримчанину стати молодшим спеціалістом (аналіз документа) - картинка 1

Як кримчанину стати молодшим спеціалістом (аналіз документа)

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2017 році. Наказ МОН № 599 від 14 квітня 2017 року був зареєстрований Мінюстом 13 травня 2017 року, а з’явився тільки на початку червня. Розглянемо, що ж пропонують новоприйняті Умови кримчанам?

До тематики тимчасово окупованих територій Умови звертаються 6 раз, в основному це визначення, хто ж такі діти з тимчасово окупованих територій та посилання на Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560. Умови визначають:

1) квота-2 відноситься до громадян з тимчасово окупованих територій;

2) особливості прийому до навчальних закладів осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року, визначаються Порядком прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України;

3) спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі при вступі для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста мають особи … громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або які переселилися з неї після 01 січня 2017 року;

4) особи, зазначені в абзаці одинадцятому цього пункту (громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або які переселилися з неї після 01 січня 2017 року), мають право на участь у конкурсному відборі на навчання на основі базової або повної загальної середньої освіти за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання до навчальних закладів у структурі уповноважених вищих навчальних закладів, визначених відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України;

5) вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2017 року … подають документи з урахуванням особливостей, визначених абзацами … чотирнадцятим пункту 3 розділу ІІІ цих Умов (дивись попередній пункт).

Як вступати до навчальних закладів, які готують молодших спеціалістів можна дізнатися з матеріалу «Дев’ятикласники окупованого Криму – Україна чекає на Вас!».

ДОВІДКОВО: Молодший спеціаліст – це освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула неповну вищу освіту. Відповідно Закону України «Про освіту» Стаття 43. Вищі навчальні заклади «3. Вищі навчальні заклади здійснюють підготовку фахівців за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст — забезпечують технікуми, училища, інші вищі навчальні заклади першого рівня акредитації».

Олег Охредько,
експерт ЦГП «Альменда»