fbpx
Аналітичний огляд “Сто днів зруйнованого дитинства” - картинка 1

Аналітичний огляд “Сто днів зруйнованого дитинства”

Повномасштабне вторгнення о 5 -й ранку 24 лютого 2022 року військ Російської Федерації  в Україну не залишило жодного міста, яке не зазнало наслідків збройної агресії. Але найбільш вразливою групою стали 7, 5 млн. дітей країни.

Кожного дня все більше українських дітей зазнають жахіття цієї війни: гинуть, отримують каліцтво, не мають доступу до гуманітарних потреб, стають  внутрішньо переміщеними особами та біженцями в інших країнах, потрапляють під обстріли, стають заручниками російських військових та жертвами викрадення, отримують глибокі травми від насилля, у тому числі, і сексуального.  

У даному огляді зібрана та проаналізована інформація про основні порушення, здійснені  стосовно дітей в ситуації збройного конфлікту (grave violations against children) за період з 24 лютого по 3 червня 2022 року. 

Під час збору інформації автори орієнтувались на  резолюції Ради Безпеки ООН 1261 (1999), 1882 (2009), 1998 (2011) та 2225 (2015), які сукупно встановили шість серйозних порушень проти дітей під час збройних конфліктів, які є предметом Щорічної доповіді Генерального секретаря ООН “Діти та збройний конфлікт” та Щорічної доповіді Спеціального представника Генерального секретаря у справах дітей і збройних конфліктів. А саме:

  • вербування і використання дітей;
  • вбивства та каліцтва дітей;
  • зґвалтування та інші форми сексуального насильства проти дітей;
  • напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними;
  • викрадення дітей;
  • відмова у доступі гуманітарної допомоги.

Методологія аналітичного огляду заснована на зборі, аналізі та фіксації цифрової інформації у відкритому доступі  та  медіа-матеріалів, а також на аналізі статистики та даних з офіційних державних джерел Офісу Генерального прокурора, Міністерства освіти та науки України, Міністерства з питань реінтеграції окупованих територій України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини,  обласних військових адміністрацій.
Читайте повний текст огляду за цим посиланням.

Аналітичний огляд «Сто днів зруйнованого дитинства» підготовлений у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.