fbpx
Інформаційний огляд «Таймер зворотного відліку: діти та війна (25.08-24.09. 2022р.) - картинка 1

Інформаційний огляд «Таймер зворотного відліку: діти та війна (25.08-24.09. 2022р.)

Росія продовжує вбивати, калічити українських дітей, руйнувати і знищувати заклади освіти.

Тому ми продовжуємо фіксувати шість серйозних порушень Росії проти дітей, відповідно до міжнародного права, а саме:

  • вбивства та каліцтва дітей;
  • вербування та використання дітей;
  • напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними;
  • викрадення дітей;
  • відмова у доступі гуманітарної допомоги;
  • зґвалтування та інші форми сексуального насильства над дітьми.

З початку російського вторгнення в Україні жертвами російської агресії стали вже 1162 дитини, з них  391 дітей загинуло та понад 711 отримали поранення різного ступеню тяжкості. 

2500 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 289 з них повністю зруйновано. Найбільше закладів освіти зруйновано в Харківській і Донецькій області.  

Від початку повномасштабної війни за інформацією державного порталу розшуку дітей «Діти війни» станом на 3 жовтня 2022 року: понад 7 894 українських дітей були депортовані Росією.  

В інформаційному огляді «Таймер зворотного відліку: діти та війна ми зафіксували всі порушення Росії проти дітей, які вона вчинила за період з 25 серпня по 24 вересня 2022 року.

Всі історії зруйнованого дитинства шукайте в повному тексті огляду:

Інформаційний огляд «Таймер зворотного відліку: діти й війна (25.08-24.09. 2022р.) підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» у межах проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.