fbpx
Інформаційний огляд

Інформаційний огляд “Таймер зворотного відліку: діти й війна” (25.07-24.08)

Росія продовжує вчиняти злочини проти українських дітей та руйнувати їх життя.

На 6-ому місяці повномасштабного вторгнення вже більше 1 100 поранених та вбитих дітей. А ще більше дітей були примусово переміщені та депортовані до Росії – щонайменше 5 754.

За період з 24 липня по 24 серпня ми зафіксували 4 серйозних порушень проти дітей під час збройних конфліктів, які є предметом Щорічної доповіді Генерального секретаря ООН «Діти та збройний конфлікт» і Щорічної доповіді Спеціального представника Генерального секретаря у справах дітей і збройних конфліктів.

Вбивства та каліцтва українських дітей

На 6 місяць повномасштабного вторгнення Росія вбила та поранила більше 1100 українських дітей.

Щомісячна динаміка фактів вбивства та каліцтва дітей, на жаль, залишається стабільною, кожного місяця зазнає каліцтва й гине більш 100 дітей. Таким чином, щоденно у війні російські військовики вбивають і калічать 4 дітей.

Напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними – знищення українських шкіл

За інформацією Офісу генпрокурора, через бомбардування й обстріли збройними силами РФ
станом на 25 серпня пошкоджено 2 328 закладів освіти в Україні, 289 українських закладів освіти повністю зруйновано.

Вербування українських дітей та використання дітей у війні

З шести порушень проти дітей порушенню «вербування та використання дітей-солдат» міжнародне право приділяє першочергову увагу. Станом на 24 серпня 2022 року маємо у прямому сенсі поодинокі випадки щодо «вербування та використання дітей-солдат». Детально про такі випадки у повному тексті Огляду.

Викрадення та незаконне переміщення українських дітей

Росіяни вже вивезли в Росію більше 1 000 дітей з Маріуполю, батьки яких були вбиті російськими бомбами. Але більше того, на окупованих українських територіях російська окупаційна влада погрожує батькам, котрі не віддають своїх дітей до російських «шкіл», позбавленням батьківських прав і вилученням дітей з родини.

Детальніше про кожне порушення Росії за період 25 липня-24 серпня читайте у повному інформаційному огляді «Таймер зворотного відліку: діти й війна».

Інформаційний огляд «Таймер зворотного відліку: діти й війна (25.07-24.08 2022р.) підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» у межах проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.