Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” за вересень

На окупованих територіях освіта й далі використовується як знаряддя пропаганди, як інструмент знищення української ідентичності та мілітаризації дітей та молоді.

З початком навчального року діти на окупованих територіях зазнають значного впливу на свідомість через формальну та неформальну освіту.

  1. Перед початком уроків в школах має звучати російський гімн та підніматися російський прапор.
  2. Запроваджено обов’язкові уроки «Розмови про важливе», спрямовані на виховання російського патріота й покликані презентувати дітям викривлену версію історії.
  3. На території окупованого Криму тривають військово-патріотичні ігри, дітей, від віку дитячого садочку, долучають до таких заходів. Приміром, 20 вересня у фіналі військово-патріотичної гри «Рубеж» у Севастополі взяла участь команда дитячого садочку № 88.

Росія посилила контроль за освітою та її уніфікації в своїх цілях

Для посилення контролю за освітою та задля ефективного використання її як інструменту пропаганди Російська Федерація планує запровадити у школах єдині загальноосвітні програми. Законопроєкт щодо запровадження єдиних програм 12 вересня підтримав Комітет Держдуми з освіти.

Росія запроваджує освіту за своїми “стандартами” на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей

На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей відбувається інтеграція освітніх закладів в російську систему освіти. В школах так само запроваджують уроки «Розмови про важливе», піднімають російський прапор і вмикають російський гімн, навчання відбувається російською мовою за російськими підручниками й методичними рекомендаціями.

Окупаційна влада планує відправити на так зване «перенавчання» вихователів дитячих садочків, для поліпшення переходу всіх закладів освіти на російські стандарти.

Росія вивозить дітей з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей

З метою заміни української ідентичності на російську дітей з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, як і раніше, вивозять вглиб окупованої території (до Криму) та на територію Росії під приводом оздоровчого відпочинку.

У сукупності всі ці дії окупаційної влади спрямовані на:

  • знищення української ідентичності у дітей на окупованих територіях,
  • формування лояльного ставлення до воєнних дій, розв’язаних Росією на території України,
  • мотивування дітей з окупованих територій добровільно йти на службу до збройних сил РФ.

Детальніше про все це читайте у повному тексті звіту за вересень.

Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.