fbpx
Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” за вересень 2022 р. - картинка 1

Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” за вересень 2022 р.

На окупованих територіях освіта й далі використовується як знаряддя пропаганди, як інструмент знищення української ідентичності та мілітаризації дітей та молоді.

З початком навчального року діти на окупованих територіях зазнають значного впливу на свідомість через формальну освіту.

  1. Перед початком уроків в школах має звучати російський гімн та підніматися російський прапор.
  2. Запроваджено обов’язкові уроки «Розмови про важливе», спрямовані на виховання російського патріота й покликані презентувати дітям викривлену версію історії.
  3. На території окупованого Криму тривають військово-патріотичні ігри, дітей, від віку дитячого садочку, долучають до таких заходів. Приміром, 20 вересня у фіналі військово-патріотичної гри «Рубеж» у Севастополі взяла участь команда дитячого садочку № 88.
Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” за вересень 2022 р. - картинка 2

Для посилення контролю за освітою та задля ефективного використання її як інструменту пропаганди Російська Федерація планує запровадити у школах єдині загальноосвітні програми. Законопроєкт щодо запровадження єдиних програм 12 вересня підтримав Комітет Держдуми з освіти.

На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей відбувається інтеграція освітніх закладів в російську систему освіти. В школах так само запроваджують уроки «Розмови про важливе», піднімають російський прапор і вмикають російський гімн, навчання відбувається російською мовою за російськими підручниками й методичними рекомендаціями. Окупаційна влада планує відправити на так зване «перенавчання» вихователів дитячих садочків, для поліпшення переходу всіх закладів освіти на російські стандарти.

У сукупності всі ці дії окупаційної влади спрямовані на

  • знищення української ідентичності у дітей на окупованих територіях,
  • формування лояльного ставлення до воєнних дій, розв’язаних Росією на території України,
  • мотивування дітей з окупованих територій добровільнойти на службу до збройних сил РФ.

Читайте більше в повному тексті моніторингогового звіту за вересень.

Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.
Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.