fbpx
Випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти - картинка 1

Випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти

«Випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти»  — саме такими словами так званий міністр освіти тимчасово окупованого Криму Наталія Гончарова пояснювала необхідність продовження «кримського експерименту», коли випускниками анексованого Криму дозволялося вступати до вишів Росії не тільки за результатами Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ).

Ще наприкінці літа 2015 року необхідні пропозиції були направлені до Державної Думи Російської Федерації і 13 жовтня того ж року був прийнятий відповідний закон (дії Федерального закону № 84-ФЗ від 05.05.2014 р. «Об особенностях правового регулирования отношений в сфере образования в связи с принятием в РФ Республики Крым и образованием в составе РФ новых субъектов – Республики Крым и города федерального значения Севастополя и о внесении изменений в Федеральный закон «Об образовании в Российской Федерации» були продовжені на 2016 рік).

Отже у 2016 році, третій рік поспіль, випускники шкіл окупованого Криму обирали яким чином вони будуть завершувати своє навчання – або складати ЄДЕ або ДВЕ (Державний випускний екзамен). Реєстрація на ЄДЕ тривала до 1 лютого 2016 року. За словами окупаційного міністра освіти в цьому році ЄДЕ вирішили здавати 38% випускників (біля чотирьох тисяч), що значно більше у порівнянні з минулим роком ( трохи більше тисячі випускників складали ЄДЕ). Для реалізації можливостей складання ЄДЕ збільшується і кількість пунктів з 5 до 19. Місця складання ЄДЕ для кожного випускника визначає комп’ютер і це призводе до того, що випускники з Армянську повинні будуть їхати наприклад в Сімферополь. В цьому році учні будуть здавати два обов’язкових випробування (російську мову та математику) і ще п’ять предметів на вибір.

Таким чином у травні – червні 2016 року біля чотирьох тисяч кримських випускників спробують перевірити свої знання за допомогою ЄДЕ (потрібно врахувати і те, що кількість випускників, які зареєструвалися значно не відповідає кількості тих, хто дійсно приймав участь у ЄДЕ, наприклад у 2015 році з 1600 зареєстрованих випускників у тимчасово окупованому Криму у ЄДЕ прийняло участь всього біля 1200), а понад 6 тисяч – будуть складати випускні екзамени в школі.

Відбулися зміни і у випускників 9 класів шкіл окупованого півострову. Для отримання атестату (за російським зразком випускники 9 класу отримують атестат про основну загальну освіту) учням 9 класу потрібно буде скласти 4 екзамени. Два обов’язкові (російська мова та математика) і два предмети за вибором (фізика, хімія, біологія, історія, географія, інформатика, іноземна мова, суспільствознавство, література). Окрім того, для отримання атестату необхідно отримати дві позитивні оцінки з чотирьох.

І в цьому році, як і минулі роки з початку окупації Криму, російська держави виділяє 18 тисяч бюджетних місць в російських вузах для випускників з анексованого півострова. Проте не завжди тепло приймають російські вузи кримчан. Минулої весни понад 4 тисяч кримчан повернулися з російських вузів в виші окупованого Криму.

 Олег Охредько,

експерт з освітніх питань ЦГП «Альменда»

для ІА «Голос Криму»