fbpx
У планах освітнього відомства на 2016 рік немає окупованого Криму та буремного Донбасу - картинка 1

У планах освітнього відомства на 2016 рік немає окупованого Криму та буремного Донбасу

С войной покончили мы счеты,

бери шинель, пошли домой.

Булат Окуджава

Коли завершиться тимчасова окупація і Крим буде повернутий до складу України? Ця таємниця розбурхує не тільки українське суспільство. Проте деякі державні установи в Україні мабуть знають на це відповідь.

7 грудня в Клубі Кабінету Міністрів України під час звіту гуманітарного блоку членів уряду щодо виконання Програми діяльності, міністр освіти і науки України Сергій Квіт розповів про основні напрями діяльності Міністерства.

В своїй доповіді «Нова освітня політика: якість та рівний доступ до освіти і науки», яка супроводжувалася чудовою презентацією, освітній міністр розповів про напрямки освітньої політики у 2015 році.   Також на розгляд аудиторії були представлені і «Пріоритетні завдання на 2016 рік», серед яких є і плани на зміни в законодавстві, забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту та активну участь у житті суспільства, децентралізація системи управління та багато чого.

От тільки в презентації не згадувалось, що десятки і сотні тисяч громадян України не можуть отримати українську освіту, оскільки вони вже другий рік поспіль живуть на окупованих територіях. Серед пріоритетів Міністерства освіти і науки України не знайшлося місця і тисячам вимушених переселенців. Не згадувалося і про те, що Міністерство вже півроку не виконує законодавство Україні і не розробило Порядок та Умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти (відповідно Законів України «Про вищу освіту» (С.44),  «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», (п.9. С.7) «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (п.12 Ст.7), «Про охорону дитинства» (п.14 Ст.19), позбавивши тисячі школярів можливості навчатися в вузах.

Можливо в МОН вже є інформацію про вирішення питання окупованих територій?

Але сьогодні збройний конфлікт продовжується і тисячі дітей знаходяться поза освітнім полем української держави.

Олег Охредько,

експерт з освітніх питань  ЦГП “Альменда”