У планах освітнього відомства на 2016 рік немає окупованого Криму та буремного Донбасу
С войной покончили мы счеты,
бери шинель, пошли домой.
Булат Окуджава
Коли завершиться тимчасова окупація і Крим буде повернутий до складу України? Ця таємниця розбурхує не тільки українське суспільство. Проте деякі державні установи в Україні мабуть знають на це відповідь.
7 грудня в Клубі Кабінету Міністрів України під час звіту гуманітарного блоку членів уряду щодо виконання Програми діяльності, міністр освіти і науки України Сергій Квіт розповів про основні напрями діяльності Міністерства.
В своїй доповіді «Нова освітня політика: якість та рівний доступ до освіти і науки», яка супроводжувалася чудовою презентацією, освітній міністр розповів про напрямки освітньої політики у 2015 році. Також на розгляд аудиторії були представлені і «Пріоритетні завдання на 2016 рік», серед яких є і плани на зміни в законодавстві, забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту та активну участь у житті суспільства, децентралізація системи управління та багато чого.
От тільки в презентації не згадувалось, що десятки і сотні тисяч громадян України не можуть отримати українську освіту, оскільки вони вже другий рік поспіль живуть на окупованих територіях. Серед пріоритетів Міністерства освіти і науки України не знайшлося місця і тисячам вимушених переселенців. Не згадувалося і про те, що Міністерство вже півроку не виконує законодавство Україні і не розробило Порядок та Умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти (відповідно Законів України «Про вищу освіту» (С.44), «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», (п.9. С.7) «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (п.12 Ст.7), «Про охорону дитинства» (п.14 Ст.19), позбавивши тисячі школярів можливості навчатися в вузах.
Можливо в МОН вже є інформацію про вирішення питання окупованих територій?
Але сьогодні збройний конфлікт продовжується і тисячі дітей знаходяться поза освітнім полем української держави.
Олег Охредько,
експерт з освітніх питань ЦГП “Альменда”