fbpx
Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня - 12 липня - картинка 1

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня – 12 липня

Загальна статистика злочинів Росії: вбивство та каліцтво дітей, пошкодження закладів освіти.

Протягом 28 червня – 12 липня  Росія зруйнувала по всій території України 10 навчальних закладів. Внаслідок повітряних атак було скалічено 30 дітей та вбито – 1  (за статистичними даними ЦГП “Альменда” зібраних у відкритих джерелах).

Абітурієнтам педагогічних вишів, які брали участь у так званій “СВО” нараховуватимуть додаткові бали до єдиного державного екзамену.(рос. – ЕГЭ) 

1 липня у РФ відзначався  “День ветеранів бойових дій” – так званий день пам’яті усіх військових РФ, які воювали у будь-яких збройних конфліктах. Цей день поширювався серед студентів, що ще є одним методом пропаганди військової служби.  

РФ задобрює населення на окупованих територіях та обіцяє надати шкільні набори більш ніж 29 тисячам першокласників. До збору приєднались декілька організацій: “Рух перших”, “Росмолодь”, “Народний фронт” та інші. В якості “подарунків” від організації “Рух перших” школярам покладуть графічні новели “Герої СВО”. 

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня – 12 липня - картинка 2

Загальна інформація по окупованим територіям:

Тимчасово окупована Запорізька область. Мілітаристські ігри для дітей, обіцянки соціальних виплат за оформлення паспортів РФ, вивезення дітей на “відпочинок” до різних куточків РФ.

 • У школі №1 “Рух перших” створив стінопис, присвячений відкриттю першого відділення Руху саме в цій школі. На стінописі зображений Юрій Гагарін та гасла “Бути з Росією”, “Бути першими”, “Бути разом” .

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня – 12 липня - картинка 3

 • На території дитячого санаторію “Весна” у Бердянському районі військові РФ облаштували військову базу. 
 • 27 червня у Мелітопольській школі №15 пройшов дитячий конкурс “Ворошиловський стрілець”. Діти змагались у двох номінаціях: стрільба стоячи і лежачи та метання гранати.
 • Партія “Єдина Росія” проведе ревізію історичних пам’яток на території шкільних закладів в окупованій Запорізькій області. Так, у музеї мелітопольської школи №9 були прибрані майже усі попередні об’єкти історичної спадщини, натомість музей наповнився інформацією про життя Юрія Гагаріна, історією російської космонавтики та історіями місцевих ветеранів Другої світової війни.
 • 10 дітей області взяли участь у всеросійській воєнно-спортивній грі “Перемога” у Москві. 
 • 7 липня 45 дітей з Запорізької області відправили на екскурсію та відпочинок до Новгородської області. За даними так званого “міністерства науки та освіти Запорізької області” діти пробудуть там 2 тижні.
 • За отримання паспортів РФ 14-річними підлітками, ворог обіцяє їх батькам виплати материнського капіталу (близько 483 000 руб. на одну дитину) 
 • 12 липня співробітники музею “Подвиг” організували у дитячому таборі  “Червона гвоздика” фільм-лекцію про Полтавську битву. 
 • Окупанти запрошують в табори цілі сім’ї : в Крим, в табір “Дружба” приїхало “відпочивати” 12 сімей з дітьми із Мелітополя — всього 30 людей.  

Крим активізація “Руху перших” в дитячих таборах, проведення воєнно-спортивних ігор

 • В дитячих таборах Євпаторії та Севастополя пройшли “Дні перших” – заходи, які знайомлять дітей з організацією “Рух перших”.
 • Юнармійці м. Феодосія взяли участь у всеросійській воєнно-спортивній грі “Перемога”, пройшовши етап стройової підготовки “Красивий в строю, сильний в бою”.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня – 12 липня - картинка 4

 • Для юнармійців м. Севастополя 29 червня провели семінар “Юнгі флоту, привіт!”
 • Понад 400 дітей із Бєлгородської області приїхали до Криму на відпочинок та оздоровлення. Їх запросив Глава Республіки Сергій Аксьонов.

Тимчасово окупована Херсонська область: вивезення дітей до різних частин РФ на “відпочинок”, участь у пропагандистських конкурсах

 • Для дитячої волейбольної збірної Херсонської області так зване “міністерство молодіжної політики та спорту Херсонської області закупило спортивну форму з написами “Росія” .

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 28 червня – 12 липня - картинка 5

 • Молодь з окупованих частин Херсонської області, яка є членами “Юнармії”, повезли в наметовий табір біля Москви, начебто на освітні тренінги. 
 • 3 липня 38 дітей з окупованих Скадовську та Голої Пристані повезли на “оздоровлення” в Кабардино-Балкарію. Всього планують вивезти 700 дітей.
 • Діти Херсонської області, учасники руху “Юнармія” взяли участь в конкурсі есе та відеороликів «Вони вчили дітей жити».
Матеріал підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.