fbpx
Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 13 червня-27 червня - картинка 1

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 13 червня-27 червня

Загальна статистика злочинів Росії: вбивство та каліцтво дітей, пошкодження закладів освіти.

Протягом 13 червня – 27 червня Росія зруйнувала по всій території України 8 навчальних закладів. Внаслідок повітряних атак було скалічено 19 дітей та вбито – 6  (за статистичними даними ЦГП “Альменда” зібраних у відкритих джерелах).

Все награбоване – дітям: у школах РФ облаштують музеї війни, куди звозитимуть “артефакти” так званої СВО, заявив міністр освіти Сергій Кравцов.

Держдума РФ ухвалила нові умови пільгових квот на навчання у ВНЗ Росії: серед них є квоти на бюджетні місця для учасників так званої “СВО”.

Детальніше по окупованим регіонам.

Окуповані території Запорізької області:

Відкриття молодіжних рухів в прифронтових зонах; “уроки про важливе” поза межами класних годин; вбивство неповнолітніх бердянців та примусова паспортизація.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 13 червня-27 червня - картинка 2

  1. У Пологах, що знаходяться під постійними обстрілами РФ, відкрилось відділення молодіжного руху #Південьмолодий 
  2. У Мелітопольському дитячому реабілітаційному центрі студенти та викладачі Мелітопольського університету влаштували захід до “Дня Росії”.
  3. Учасники руху “Волонтери перемоги” провели дітям 4 загонів шкільного табору “Уроки про важливе” на тему “Знання про дітей героїв великої вітчизняної війни”. Розповідали історії часів Другої світової, запропонували дітям намалювати героя війни.
  4. Двох підлітків з Бердянська, яким раніше висунули ув’язнення від 10 до 20 років за начебто “пошкодження залізничної колії”, Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова було вбито.. Обставини вбивства з’ясовуються. Раніше, 15 червня, Європарламент вимагав від Росії зняти усі звинувачення та повернути дітей на підконтрольну Україні територію. 
  5. 17 червня дітей Бердянського району повезли в дитячі “оздоровчі” табори Чувашії. Директори шкіл та завідувачі дитячих садків – колаборанти, теж поїхали на професійні тренінги до Чувашії. 
  6. 22 червня у Мелітополі члени декількох молодіжних організацій, #Південьмолодий, “Волонтери перемоги”, “Всеросійський студентський корпус рятівників” провели акцію “Свічка пам’яті” згадуючи початок Другої світової війни.
  7. Батьків школярів у Бердянську змушують оформляти документи РФ, погрожуючи, що без них дітей не допустять до нового навчального року. Термін оформлення документів окупанти встановили  —  до 1 серпня.
  8. Лідери “Руху перших” проводять для дітей у тимчасових прихистках вікторину “Історія Росії”.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 13 червня-27 червня - картинка 3

Окуповані території Херсонської області:

експлуатація дітей для “патріотичних” відеороликів; спілкування з військовими РФ; вивезення в табори.

  1. Діти з Херсонської області взяли участь у всеросійській акції хорового виконання народної пісні “Конь” до “Дня Росії”. Пісню заспівали, зокрема, й люди з інших окупованих територій.  
  2. Юнармійців, кадетів, учасників руху “Я — Херсон” залучили до відкриття виставки у Скадовську “Слава Богу, що ми казакі”
  3. Для дітей руху “Я — Херсон” організували зустріч з військовим РФ.
  4. У бібліотеці смт. Новотроїцьке, Херсонської області знайшли та вилучили “екстремістську” літературу. Такою, за думкою росіян, є книги “Армагедон на Майдані” Василя Базіва, “Голодомор. Геноцид українського народу 1932-1933”, “Бабин Яр” Анатолія Кузнєцова, “Історія гулагу” Енн Епплбом, “30 років незалежності України” Олександра Бойка та інші.
  5. 20 червня в табір “Лань” в Адигейську республіку РФ приїхало 185 дітей з окупованого Генічеську, а 25 червня 130 дітей з того ж Генічеську відправили в дитячі табори Геленджику. 

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 13 червня-27 червня - картинка 4

Окупований Крим:

патріотично-пропагандистські театральні вистави.

Студенти Севастопольського університету поставили виставу “Чорний січень. Розстріляна юність” про партизанський рух “Молода гвардія” за часів Другої світової війни. Вистава була профінансована міністерством просвіти РФ. 

Матеріал підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.