fbpx
Резюме аналітичного огляду «Шість+ серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022» - картинка 1

Резюме аналітичного огляду «Шість+ серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022»

Військова агресія Російської Федерації призвела до численних порушень прав українських дітей.

Росія вчиняє проти українських дітей такі злочини, як вбивство та каліцтво дітей; вербування та використання дітей; напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними; викрадення дітей; відмова у доступі гуманітарної допомоги; зґвалтування та інші форми сексуального насильства над дітьми.

Автори звіту систематизували інформацію з відкритих джерел щодо основних тенденцій шести серйозних порушень проти дітей за дев’ять місяців від початку повномасштабної агресії Росії, а також спробували визначити вплив порушень на реалізацію прав дитини та її життя.

Окремо наша організація виділила таке порушення, як «знищення ідентичності». У роз’ясненнях до порушення «викрадення дітей» згадується індоктринація, але критеріїв її визначення чи прикладів кримінального впровадження щодо неї автори на момент складання звіту не знайшли.

Натомість тривала окупація частини України (а саме Криму і частин Донецької та Луганської областей) наочно продемонструвала, що з 2014 року окупаційна влада систематично і цілеспрямовано виховувала «російську ідентичність» у українських дітей. Як наслідок, деякі з них, ставши дорослими, зараз «свідомо» і «добровільно» беруть участь у російсько-українській війні на боці країни-окупанта.

Також у резюме до аналітичного огляду у розрізі воєнних злочинів проти дітей зазначені рекомендації для міжнародних інституцій, публічних інституцій України, уряду Російської Федерації, збройним силам та збройним групам сторін конфлікту.

Даний документ є скороченою версією аналітичного огляду «Шість+ серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022» підготовлений Центром громадянської просвіти «Альменда» (ЦГП «Альменда») у рамках проєкту «Дитинство під прицілом: щоденники війни». Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.