fbpx
Дайджест (січень – березень 2024). «Універсальний солдат», або Освіта як знаряддя Росії на окупованому півдні України. - картинка 1

Дайджест (січень – березень 2024). «Універсальний солдат», або Освіта як знаряддя Росії на окупованому півдні України.

Окупувавши частину території України, Росія взяла під контроль абсолютно всі сфери життя, діючи через підконтрольні їй окупаційні органи влади.

Особливу увагу Росія приділяє дітям та молоді, що відкрито зазначає і президент Путін:

«Росії потрібно закріпитися на нових територіях не лише військовим і політичним способом, але й у роботі з людьми, щоб вони розуміли перевагу від входження до складу РФ».

Для досягнення цієї мети Росія веде цілеспрямовану політику знищення української ідентичності та мілітаризації дітей, які залишились на окупованих територіях України.

.

Дії Росії спрямовані на повну асиміляцію населення окупованих територій та формування у дітей бажання підтримувати збройні сили Російської Федерації, включно із добровільним вступом в армію РФ за досягнення ними відповідного віку.

Зафіксовані за моніторинговий період дії, які вчиняються на тимчасово окупованих територіях (далі — ТОТ) безпосередньо або через підконтрольні Росії окупаційні органи влади, є порушеннями низки статей міжнародно-правових актів, таких як:

  • Загальна декларація прав людини;
  • Конвенція про права дитини;
  • Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права;
  • Міжнародний пакт про громадянські та політичні права;
  • Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четверта Женевська Конвенція).

.

В цьому дайджесті ми зібрали коротку інформацію за період січень-березень 2024 року про те як Росія продовжує свою протиправну політику на тимчасово окупованих територіях АР Криму, Херсонської та Запорізької області з мілітаризації та індоктринації українських дітей та молоді.

Дайджест підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Дитинство без кайданів: Протистояння впливу окупації». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.