fbpx
Результати Конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам'ять» - картинка 1

Результати Конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять»

В березні – травні 2015 року Центр громадянської просвіти «Альменда», з метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання, національного примирення та суспільного розвитку, провів Всеукраїнський конкурс розробок уроків «18.05. Право на пам’ять». Конкурс був присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму.

Всеукраїнський конкурс розробок уроків «18.05. Право на пам’ять» проходив за підтримки Громадської ініціативи «Крим SOS» та Міністерства освіти і науки України (лист 1/9 – 184 від 8.04.2015 р.).

Для проведення Конкурсу був створений організаційний комітет, який розробив Положення про Конкурс та необхідні рекомендації для його реалізації. Всього на Конкурс поступило 102 роботи з усіх регіонів України. Оргкомітет перевірив роботи і до Конкурсу було допущено 73 роботи від 76 вчителів (де які роботи представили два вчителя )

Після перевірки на відповідність технічним вимогам роботи були передні Оргкомітетом для оцінювання Журі Всеукраїнського конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять». Журі складалось з досвідчених фахівців:

  • Коломєєць Лариса – методист вищої категорії Новотроїцького районного центру з обслуговування навчальних закладів та установ освіти
  • Кінаш Андрій – вчитель-методист, вчитель вищої категорії, вчитель історії та правознавства Полтавської загальноосвітньої школи №5
  • Гульнара Бекірова – історик, кандидат політичних наук
  • Будзар Марина – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Інституту суспільства Київського університету ім. Б.Грінченка

Оргкомітетом та представниками Журі були визначені основні критерії оцінювання робіт та кількість балів (6 критеріїв по 10 балів кожний). Всього робота, яка була представлена на Конкурс мала можливість набрати 60 балів.

Робота Журі проходила в декілька етапів. На першому методичному етапі було визначена мінімальна кількість балів (25 балів), які дозволяють переходити до другого туру (таблиця 1) .

таблиця 1.

Результати Конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять» - картинка 2

До другого етапу були допущені 48 методичних розробок  вчителів (таблиці 2, 3) .  Після оцінок журі конкурсні роботи за середнім балом були визначені роботи лауреати (понад 40 балів)

таблиця 2.

Результати Конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять» - картинка 3

Другий етап дозволив виявити 11 робіт ( таблиця 3) , які стали лауреатами Конкурсу (понад 40 балів) і серед яких і були визначені переможці:

І місце – 1 робота

ІІ місце – 2 роботи

ІІІ місце – 3 роботи

Лауреати – 5 робіт

Оголошення та нагородження переможців планується після проведення заходів щодо вшанування пам’яті жертв початку Депортації кримських народів ( а саме, єдиного уроку). Роботи Призерів та Лауреатів Всеукраїнського конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять» були рекомендовані для поширення та розміщені на сайті ЦГП «Альменди» (http://almenda.org/metodichni-rozrobki-dlya-provedennya-yedinogo-uroku-do-dnya-pamyati-deportaci%D1%97-krimskix-tatar/).

таблиця 3.

Результати Конкурсу розробок уроків «18.05. Право на пам’ять» - картинка 4

Інфографіка конкурсу: конкурс-инфографика