fbpx
Крах окупаційного ЄДЕ в анексованому Криму - картинка 1

Крах окупаційного ЄДЕ в анексованому Криму

Окупація Криму російською державою призвела до змін в системі вступу до вишів. Кримських випускників окупанти намагаються перевести на систему Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ), аналог українському Зовнішньому Незалежному Тестуванню (ЗНО).

Кожного року зусиллями кримських колобарантів зростає кількість учнів, які складають ЄДЕ. Так в 2015 році їх було біля 1200, а цього, 2016 року, – вже біля 3800 (хоча за декілька днів до завершення реєстрації для складання ЄДЕ один із очільників анексованого Криму називав значно меньшу цифру).

І ось пройшла вступна кампанія 2016 року. Підсумовуючи її відповідальний секретар приймальної комісії Кримського Федерального Університету (КФУ – це монстр, якого створили окупанти, з’єднавши більшість кримських вишів в один) Олексій Гусєв заявив:«Если в 2014 году буквально единицы сдавали ЕГЭ, в 2015 году их количество возросло до 5% от общего числа поступавших, то в этом году на некоторые специальности доходило до 50%. …. В целом по университету ЕГЭ сдавали в меньшем числе, чем те, кто сдавал вступительные испытания».

От тільки так званий відповідальний секретар трохи перебільшує. Адже наприкінці жовтня окупаційне Міністерство освіти, підсумовуючи результати вступної кампанії 2016 року, повідомило, що «… абитуриенты из Крыма принимались по результатам вступительных испытаний, проводимых вузом самостоятельно и (или) по результатам ЕГЭ (по выбору абитуриента). По результатам только ЕГЭ зачислены 735 человек(6,5% от общего количества зачисленных)». Тобто тільки кожен 5 випускник з тих, що складав ЄДЕ навесні скористався його результатами. А враховуючи те, що з 10 вишів, які зараз працюють в тимчасово окупованому Криму, Кримський Федеральний університет приймає абсолютну більшість абітурієнтів, виходить, що інформація працівників КФУ не відповідає дійсності.

Проблему з ЄДЕ бачать і російські чиновники. Недарма ще 21 червня 2016 року Державна Дума Російської Федерації, в другому та третьому читанні прийняла рішення про продовження перехідного періоду для тимчасово окупованому Криму в освітній сфері (див. «Голос Криму» «Продовження освітньої війни або чому Росія поспішає?»). Але продовживши «перехідний період» російська окупаційна влада відібрала у кримчан практично єдину пільгу – це гарантовані бюджетні місця, які виділялися три роки поспіль. А це показник серйозної кризи в освітньому просторі окупованого півострову. Недарма так звана очільниця кримського освітнього відомства Наталія Гончарова ще у 2015 році повідомляла, що понад 4.000 студентів, які вступили до російських вишів повернулися додому. Також вона повідомляла і про відношення до випускників з окупованого Криму в Російській Федерації: «Московский и Санкт-Петербургский государственные университеты отказываются брать крымчан, не сдававших Единый государственный экзамен».

Результатом дій окупаційної влади стало скорочення в 2 рази кількості кримчан, які у 2016 році вступили до російських вишів.

Олег Охредько, експерт з освітніх питань ЦГП “Альменда”,

для ІА «Голос Криму»