fbpx
Цікава арифметика від «міністерства освіти» Криму: нарешті порахували вступників - картинка 1

Цікава арифметика від «міністерства освіти» Криму: нарешті порахували вступників

Наприкінці жовтня 2016 року чиновники окупаційного Міністерства освіти та молоді анексованого Криму повідомили підсумки вступної кампанії. У цьому році до 10 вишів тимчасово окупованого Криму вступило 12 110 осіб, з яких – 7 982 будуть навчатися за рахунок бюджету окупантів. Серед вступників виявилося біля 500 іноземців. Ось такі цікаві цифри, та тільки вони викликають питання, тому що показують фантастичні результати освітньої системи анексованого Криму.

У 2016 році біля 10 тисяч школярів стали випускниками шкіл окупованого півострову. Такі данні кількості підсумкового твору, який є обов’язковим і який писало 9962 (з 10114) учнів.

Отож, давайте порахуємо. На початку вересня так званий міністр кримської освіти повідомила, що до російських вишів вступило 1300 кримських випускників (у порівнянні з минулим роком їх кількість скоротилася практично у 2 рази). Також і до українських вишів вступило біля 500 кримчан. І ще до професійно-технічних закладів теж вступали  випускники 11 класів, хоча колоборанська очильниця освітнього відомства і заявила у вересні, що набір ще продовжується, проте і це понад тисячу учнів. Отже маємо всього біля 7 тисяч випускників. Ну, ще 500 іноземців та ще 600 росіян. Все одно цифри не стикуються. Можливо до окупаційних вишів ринулися випускники минулих років? Але й минулого року за даними окупантів біля 90% випускників кримських шкіл стали студентами вишів півострову.

Підтвердженням фантастичного успіху стала ще одна цифра, озвучена так званими освітніми чиновниками – під час цієї вступної кампанії було подано понад 40 тисяч заяв (в минулому році їх було біля 25 тисяч). У зв’язку з тим, що кожен випускник має можливість подавати 5 заяв, то виходимо на цифру у майже вісім тисяч кримчан, які подали заяви.

Таким чином і виходить, що понад 90% випускників шкіл окупованого Криму стали студентами.

 Олег Охредько,

експерт з освітніх питань ГО “ЦГП “Альменда”