fbpx
Конференція високого рівня

Конференція високого рівня “United for Justice” – про злочини проти дітей та знищення їх ідентичності

Артур Аксман, керівник Гітлер’югенда з 1940 по 1945 р, після Нюрнберзького трибуналу був засуджений лише на 3 роки та спокійно помер у 1996 році. Саме він кинув на захист Берліну 600 000 дітей, коли в цьому не було вже жодного сенсу. Вони фанатично захищали ті пропагандисткі ідеї, які їм заклали в свідомість. Я звертаюсь до всіх, ми маємо не допустити того, щоб винні у індоктринації 1 млн. українських дітей залишились без покарання.

Валентина Потапова, голова ГО ЦГП “Альменда”

3-5 березня у Львові відбулась міжнародна конференція United for Justice у форматі «юридичного Рамштайну», до якої долучилися генеральні прокурори й міністри юстиції країн світу, представники Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Європейського союзу, у тому числі єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс і глава Євроюсту Ладислав Хамран, та інші.

Одна з панелей конференції #U4J присвячена темі «Діти – жертви спроби знищення Росією української ідентичності», на яку була запрошена наша організація.

Наша організація вже 9 років фіксує процес мілатаризації та знищення ідентичності дітей на окупованих територіях в Криму, а з початку повномасштабного вторгення – ці процеси на новоокупованих територіях в Херсонській та Запорізькій областях, а також фіксує шість “серйозних порушень” проти дітей вчинених Росією проти українських дітей в умовах військової агресії.

Конференція високого рівня “United for Justice” – про злочини проти дітей та знищення їх ідентичності - картинка 2

Тому під час цієї панелі голова нашої організації – Валентина Потапова – розповіла про мілітаризацію, індоктринацію дітей на окупованих територіях.

Основні тези нашої організації:

 1. Росія створила систему «перевиховання» українських дітей та молоді, що є прямим порушенням норми Женевської конвенції та норм Міжнародного права прав людини.
 2. Вже сьогодні можна виділити 10 компонентів (інструментів), за якими Росія знищує ідентичність дітей на окупованих територіях:
 • заборона рідної мови в навчанні;
 • заборона викладання історії України, викривлення історичних подій, щоб змалювати Україну і її союзників ворогами;
 • запровадження російських освітніх стандартів, в яких головний особистий результат – «сформувати російську громадянську ідентичність»;
 • заміна викладачів чи їх повна перепідготовка за російськими стандартами (див. пункт 3);
 • запровадження обов’язкових ідеологічних уроків, таких як «Разговоры о важном», «Уроки мужества» з такими тезами:

«Спеціальна військова операція Росії в Україні проводиться з метою завершення цієї війни»;

 • організація воєнно-патріотичних таборів з тематичними змінами;
 • відкриття кадетських класів )в окупованому Криму вже більше 128);
 • стрімке зростання кількості членів молодіжної військово-патріотичної організації – «Юнармія» (в окупованому Криму вже більше 30 000 членів, відкрито відділення в Генічеську, Мелітополі);
 • відкриття представництв чи нових російських патріотичних дитячо-молодіжних організацій;
 • відкриття меморіальних дошок, «парт героїв» у школах присвячених російським солдатам, які загинули під час повномасштабного вторгнення РФ на територію України.
Конференція високого рівня “United for Justice” – про злочини проти дітей та знищення їх ідентичності - картинка 3

Ми надзвичайно раді, що проблема знищення української ідентичності у дітей і їх мілатаризація сьогодні лунає все частіше і гучніше на таких міжнародних майданчиках.
Дякуємо Вікторії Літвіновій, Дар’ї Герасимчук, Тамар Томашвілі за таку важливу панель.
І велика вдячність Офісу Генерального прокурора та Андрію Костіну за організацію цієї конференції, завдяки якій, ми впевнені, пришвидшиться процес притягнення до відповідальності Росії за всі злочині вчинені проти українців