fbpx
Громадськість вимагає прибрати законодавчі перешкоди для кримських дітей (звернення) - картинка 1

Громадськість вимагає прибрати законодавчі перешкоди для кримських дітей (звернення)

Депутатам Верховної Ради України

Голові комітету з питань науки і освіти

Верховної Ради України

Міністру освіти і науки України

 

Звернення

У зв’язку з прийняття 19 квітня 2016 року законопроекту №4350 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» склалася ситуація, яка призвела до розподілу дітей з окупованих територій на групи, надавши дітям з території проведення антитерористичної операції можливість отримувати атестати та вступати до вузів за спрощеною системою,  в той же час дітей з тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополь цей документ залишив напризволяще в їх боротьбі за українську освіту.

Законом №4350  передбачено, що особи, місце проживання яких є територія проведення АТО, матимуть можливість вступати до вищих навчальних закладів, які було евакуйовано із зони проведення АТО та тимчасово окупованої території, а також тих ВНЗ, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, за умови складання лише вступних іспитів на конкурсній основі.

На жаль, подібні умови не запропоновані у законі №3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»  (щодо забезпечення права на здобуття освіти), прийнятого Верховною Радою України 17.03.2016 р. для дітей з Криму.

Пропонуємо терміново прийняти відповідні рішення щодо зміни ситуації та поширення дій законопроекту №4350 на дітей, які проживають в тимчасово окупованому Криму.

Окупація Росією українських земель створила жахливі умови для освіти дітей. Українська держава дуже повільно намагається вирішувати цю проблему. Прийняття останніх законопроектів та інших нормативних актів створюють певні умови для надання можливості дітям з окупованих територій отримати українську освіту. Але ми не повинні втрачати можливість витягнути з усіх непідконтрольних Україні територій   дітей, молодь, щоб у майбутньому вони були українськими дітьми, громадянами України і закінчували школи і виші в нашій державі.

Прийняття відповідних рішень дозволить зберегти принципи рівності та доступності української освіти.

ГО ЦГП «Альменда»                                        Ольга Скрипник   

ГО «Кримський центр ділового   

та культурного співробітництва

 «Український дім»                                           Сергій Ковальський

ГО “Євромайдан-Крим”                                   Сергій Мокренюк

ГС Рада Громадських Ініціатив                      Вадим Кодачигов

 БФ “Крим ЮА”                                                 Леонід Мізюк

ГО “Українська Громада Криму”                      Владислав Хмеловський

ГО “Таврійська гуманітарна платформа”          Андрій Іванець

 ГО “Союз вимушених переселенців”                    Володимир  Ляшенко  

 ГО «Центр інформації про права людини»            Тетяна Печончик