fbpx
Фільм

Фільм “Війна химер” – сильний, бо справжній

Сьогодні студенти Факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету в рамках XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA переглянули фільм «Війна химер» . Насправді, це більше ніж просто фільм – це особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

Фільм “Війна химер” – сильний, бо справжній - картинка 2

Через те, що фільм дуже справжній та щирий, після перегляду почалась жвава дискусія. Учасники дискусії обговорили сюжетні лінії – відносини між людьми на прикладі «головних героїв», а також відносини під час екстреми на прикладах війни. Студенти висловлювалися щодо екологічних проблем, які виникають під час війни, і про те, як складно буде їх вирішити по закінченні. Але головною темою обговорення стали все ж таки відношення між людьми в умовах війни та вміння їх зберегти. А також вміння підтримувати один одного під час складних ситуацій. Учасники дискусії підкреслили наскільки важливо мати людину, яка завжди готова вислухати, підтримати та зрозуміти.

Фільм “Війна химер” – сильний, бо справжній - картинка 3

Тема, яка піднята у фільми дуже близька та зрозуміла. Напевно саме тому в деяких учасників були сльози в голосі під час обговорення. Сказати, що це сильний фільм – це нічого не сказати. Це фільм про всіх нас, про тих хто там і тих хто чекає на повернення тут.