fbpx
Більше, ніж подорож: як Росія використовує туризм і відпочинок для знищення ідентичності українських дітей  - картинка 1

Більше, ніж подорож: як Росія використовує туризм і відпочинок для знищення ідентичності українських дітей 

Більше, ніж подорож: як Росія використовує туризм і відпочинок для знищення ідентичності українських дітей  - картинка 2

Автор: Анастасія Воробйова, аналітикиня

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну і розширення географії окупованих українських територій, в Росії набула особливої популярності тема «патріотичного внутрішнього туризму».

Так у 2022 році президент РФ В. Путін наголосив на тому, що російські федеральні органи мають розробити і підтримувати програми поїздок по РФ для дітей і молоді. Це стосується і окупованих українських регіонів (окремі частини Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей), щоб українські діти, які відвідують російські регіони, скоріш інтегрувались в «традиційні російські цінності», пізнали історію Росії і «полюбили її»: 

«Дуже важливо, щоб вони [діти з окупованих українських територій] побували в головних туристичних містах нашої країни, щоб побачили Росію, щоб вони розуміли, громадянами якої країни вони стали»

зазначила речниця Ради Федерації Валентина Матвієнко

В 2022 році такі поїздки були організовані для щонайменше 2 000 дітей.

У 2023 році, згідно даних Федерального агентства у справах молоді, за програмою “Більше, ніж подорож” у Росії побувало 2 872 дітей з усіх чотирьох окупованих регіонів, а загалом, за даними прес-служби, цього року у цій програмі мають взяти участь близько 10 тис. осіб з так званих «нових регіонів», з них 3 тис. дітей віком від 7 до 17 років. 

Віце-прем’єрка РФ Тетяна Голікова додала, що в 2023 році і в останні роки для дітей з «нових регіонів» організовують спеціальні багатоденні тематичні маршрути «Пізнай Росію». З 2023 року російський Мінкульт щорічно влаштовуватиме поїздки для 10 тис. дітей із окупованих частин Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей на заходи до інших регіонів Росії, зокрема до Москви, Санкт-Петербургу, Тули, Калуги.

У цій статті ми розповімо, чому російська влада витрачає чималі ресурси (бо всі ці поїздки є безкоштовними для учасників), щоб українські діти побачили «золоте кільце Росії» чи інші російські регіони – і як туризм з дозвілля перетворився на ще один інструмент перевиховання українських дітей.

Читайте повний текст статті в блозі 24 каналу за посиланням

Публікацію підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.