Автобусна колона довжиною в … 13 кілометрів: шкільний транспорт в Криму «потіснив» танки
16 вересня 2016 року окупаційне Міністерство освіти Криму повідомило, що «…вручили ключи от 107 школьных автобусов руководителям муниципальных образований…». Таким чином на сьогодні в тимчасово окупованому Криму вже 333 транспортних засоби перевозить школярів. Ця новина не викликає багато суперечок, але залишаються деякі питання. Отже …
Шкільні автобуси з’явилися буквально одночасно, адже ще у серпні місяці цього року міністерські чиновники-окупанти рапортували, що за рахунок бюджету півострову буде придбано 80 автобусів та ще 17 автобусів надійде по загальнодержавній програмі. Таким чином програма була перевиконана і автобуси були завезені наприкінці серпня – на початку вересня.
Якщо порахувати довжину автобуса та відстань, яку потрібно тримати між автобусами, то вийде, що колона шкільних автобусів повинна була розтягнутися на … ТРИНАДЦЯТЬ кілометрів. Окрім того автобуси їхали власним ходом або составом з понад 50 вагонів. Для супроводу автобусів потрібно було виділяти по два водія (а це гроші на відрядження та й водіям потрібно було добратися до місця, звідки потрібно було «гнати» автобуси) та доволі велику кількість палива. Також автобуси потрібно було переправити через Керченську затоку, а це не один паром. Нагадаю ще раз – це відбувалося наприкінці літа 2016 року. В цей час на окупованому півострові розгорталася істерія з «диверсантами». Російські війська терміново переправлялися до анексованого півострову, шляхи були забиті військовою технікою, переправу «трясло, як в лихоманці» і відпочиваючі не могли виїхати через війська. Окупанти оголосили мобілізацію …І в цей час колона довжиною в тринадцять кілометрів, в якій було понад 200 водіїв спокійно рухається через переправу та по дорогах, заповнених військовою технікою. А потім стиха автобуси роздаються по закладах, в той час, коли кожен імпульс окупаційні ЗМІ намагаються роздути до вселенських масштабів. То у чому ж справа?
Можна висувати багато версій, але «скринька відкривається дуже просто». Нещодавно в пресі пройшла інформація про створення 47-ї дивізії територіальної оборони (ДТО), бійці якої зможуть допомагати правоохоронним органам боротися з терористами і диверсантами, захищати стратегічно важливі об’єкти і при необхідності ліквідовувати наслідки стихійних лих і катастроф («У Криму сформували дивізію, яка буде боротися з терористами і диверсантами»). За звичай дивізія в російській армії нараховує п’ять – шість тисяч солдатів. Але для ДТО, яка буде «розкидана» по всьому окупованому Криму потрібен транспорт. Шкільний автобус вміщує 10 – 20 солдатів. От і маємо мобілізаційний ресурс в транспорті разом з водіями, яких дуже швидко можливо теж мобілізувати. І не потрібно утримувати транспорт, він завжди «під рукою». Тим більше, що події перших місяців боїв в Донецькій та Луганській області у 2014 році показали, що шкільні автобуси дуже активно використовувалися. Та й під час окупації Криму цю можливість не обходили стороною.
От маємо відповідь, чому шкільні автобуси «потіснили» танки.
Олег Охредько,
експерт ГО “ЦГП “Альмеда”