fbpx
Аналітичний огляд “«Шість+» серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022” - картинка 1

Аналітичний огляд “«Шість+» серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022”

24 листопада минув 274 день від початку третього етапу російсько-української війни, розв’язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. Близько четвертої години за київським часом 24 лютого 2022 року президент Російської Федерації В. Путін оголосив про «спеціальну воєнну операцію» з удаваною метою «демілітаризації та денацифікації України». Уже за кілька хвилин ракетні удари по всій території України призвели до руйнування життя мільйонів українських дітей. Вони стануть «дітьми війни», а їхнє дитинство назавжди залишиться у спогадах як «зруйноване війною дитинство».

З метою збереження історичної правди, задля забезпечення гарантій неповторення, автори звіту систематизували інформацію з відкритих джерел щодо шести серйозних порушень проти дітей під час збройних конфліктів за дев’ять місяців від початку повномасштабної агресії РФ, а також спробували визначити вплив порушень на реалізацію прав дитини та її життя.

Методологія

У цьому звіті зібрано й проаналізовано інформацію про основні порушення, вчинені щодо дітей у ситуації збройного конфлікту (grave violations against children) за період з 24 лютого до 24 листопада 2022 року.

А також автори виділили окреме порушеня 6+ і це – знищення української ідентичності.