Днями міжнародна громадська організація WITNESS представила українськомовну версію посібника «Відео як Доказ», який раніше був доступний лише англійською. Книгу можна завантажувати безкоштовно. При цьому кожен охочий може обирати для скачування і повне видання, і окремі його розділи. Посібник призначений насамперед для правозахисників, журналістів та активістів, які фільмують випадки порушень прав людини.

Автори посібника переконані, що відео є одним із наймогутніших інструментів позитивних змін у сфері прав людини. Але аматорські відеозаписи, підготовані активістами та свідками подій, не завжди можуть бути повноцінним доказом у суді. Саме для того, щоб допомогти викривати правопорушення і відновлювати справедливість, міжнародна організація WITNESS підготувала польовий посібник “Відео як Доказ”. Видання підтверджує, що камера і знання можуть привести до справжніх змін і відновлення справедливості у суспільстві.

У посібнику подано інформацію про основні аспекти права фільмування відео про порушення прав людини, принципи здійснення відеозйомки із підвищеною доказовою цінністю, організацію та управління записом з метою доведення певного факту та засвідчення оригінальності. Цей матеріал також може бути корисним при підготовці окремих навчальних заходів (наприклад, у частині інтерв’ювання, відточування базових навичок відеозйомки тощо).

Користувачі можуть вільно завантажувати посібник, поширювати його, копіювати та змінювати вміст, окрім використання з комерційною метою. Російськомовна версія «Відео як Доказ» буде доступна у червні 2016 року.

WITNESS – неурядова організація, яка працює на перетині двох напрямків – зйомки відео та адвокації прав людини вже понад 20 років. З моменту заснування 1992-го року в Нью Йорку, WITNESS вміло використовує потужні можливості відео та допомагає активістам усього світу — від Бірми до Бразилії — застосовувати відео в боротьбі за права людини.