Збільшення “казачів класів” – виховання дітей діючими військовими “Кримського казачого округу”
“Казачій” рух на ТОТ АР Крим набирає обертів: в школах вже функціонують “казачі” класи та планується їх збільшення. До виховання дітей та занять з військової підготовки залучаються представники “Кримського казачого округу”, які активно беруть участь у війні проти України. В інтерв’ю 25.07.2024 року “головний атаман” Чорноморського “казачого” війська Сироткін А.В. говорить про “казачій” батальйон (понад 400 осіб) у складі Росгвардії, який беруть участь у т.зв. СВО, а також наголошує на необхідності “патріотичного” виховання молоді.
Варто зазначити, що казачі класи буи першими кроками в процесі мілітаризації Росією освіти українських дітей і це відбувалося ще до початку російсько-української війни в 2014 році. Прикладом може слугувати діяльність Кримського кадетського корпусу, який був відкритий ще у 2008 році і де навчалося понад сотні дітей щороку.
Військовослужбовці- “казаки”, які є учасниками бойових дій в Україні, для дітей проводять заняття із військової підготовки. Саме так відбувається мілітаризація українських дітей та формуються викривлені погляди на розпочату Росією війну проти України: діти, які бачать у військових авторитетних фігур, можуть почати сприймати агресивні дії РФ як правомірні та виправдані.
.
Починаючи з 2016 року, щоліта Чорноморсье “казаче” військо, для підопічних дітей, проводить профільну зміну на базі певного табору. У цьому році зміна “Школа молодих атаманів”, для 340 “казачат”, розпочалася в філії “Сонячної Таврики” – таборі “Дельфін”.
Підприємство “Сонячна Таврика” займається “оздоровленням” дітей і до його складу входить ряд таборів, а після повномасштабного вторгнення стало “відоме” тим, що до його таборів примусово вивозили українських дітей. Із-за цих причин, 28.12.2023 року на директора підприємства Єрмакову Л.О. накладені санкції Європейським Союзом. Більш детально можна прочитати: https://hromadske.ua/rozsliduvannia-dytiachi-tabory-v-krymu
.
Організатором зміни також виступило так зване Міністерство освіти, науки та молоді Республіки Крим, а керівником призначений – “атаман” СКО «Чорноморська Сотня» Габелко В.В. У рамках програми проведення профільної зміни, проводилися військові етапи Всеросійської військово-спортивної гри «Казачій сполох», ГТО та спартакіада – військові змагання, які направлені на підготовку допризовної “казачої” молоді до служби в армії РФ. Під час зміни дітей навчали навичкам кульової стрільби, тактичної медицини, фланкування та рубання шашкою.
.
Окрім профільної зміни, “казачат” із т.зв. “Станиці Щолкінської” (прим. – м. Щолкіно, ТОТ АР Крим) залучали до участі у турнірі з “Богатирського багатобор’я” (рос. “Богатырское многоборье”). Турнір пройшов у військово-патріотичному спортивному клубі “Богатир” ДТСААФ (рос. ДОСААФ) Росії с. Леніно, з усіма елементами військової підготовки: камуфляжний одяг дітей, імітація реальних військово-польових умов та складався з трьох мілітаристських етапів: військово-спортивна гра лазертаг, стрільба з пневматичної гвинтівки, метання ножа.