fbpx
Як живуть і навчаються діти в окупації: розповідь вчительки - картинка 1

Як живуть і навчаються діти в окупації: розповідь вчительки

  1. Читайте інтервʼю за посиланням на Дзеркало тижня.

«Стає нестерпно сидіти півроку в страху, оточеному чотирма стінами. Я дуже скучив за минулим, своїми однокласниками, шумом в коридорах, криками вчителів та витівками інших. Раніше мені здавалося, що жити було й так дуже тяжко, але тепер розумію, що. Всі ці події – рай , порівняно з сьогоденням. Я намагаюся не опускати руки, та й вибору теж небагато, проте в серці все ще є та надія, яка дає мотивацію рухатися далі». 

Дитина, яка знаходиться в окупації 

За повідомленнями окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях Запорізької області до шкіл в цьому році піде 40 000 учнів, з них 3 300 – це першокласники. А так званий заступник окупаційного уряду ТОТ Запорізької області – Андрій Козенко – заявив, що в окупованих районах діє 123 школи.

Відповідно до політики Росії на всіх окупованих територіях діти мають навчатися за російськими стандартами. За відмову від навчання відомі випадки погроз батькам від застосування штрафів до позбавлення батьківських прав та вилучення дитини.   

Ми змогли поговорити з вчителькою історії, родом з окупованого міста в Запорізькій області. Їй вдалося виїхати з окупації в квітні 2022 року і зараз вона дистанційно викладає учням школи, в тому числі тим, які залишаються в окупованому місті.

Ми дізналися як батьки приховують навчання дітей в українській дистанційній школі, як діти переживають навчання в двох школах та постійну загрозу викриття, який емоційний стан у дітей в окупації, та наскільки держава підтримує освітян, які продовжують попри все викладати дітям в окупації та підтримувати з ними зв’язок. 

Читайте інтервʼю за посиланням на Дзеркало тижня.

Інтервʼю підготовлене Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Кроки назустріч один одному: наближення реінтеграції молоді з ТОТ». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.