fbpx
Відбувся круглий стіл: Декомунізація освіти як інформаційний шлях повернення Криму - картинка 1

Відбувся круглий стіл: Декомунізація освіти як інформаційний шлях повернення Криму

Сьогодні, в інформаційному агентстві УНІАН з 13.00 до 15.00 відбувся круглий
стіл на тему: Декомунізація освіти як інформаційний шлях повернення Криму.

Під час заходу пройшло жваве обговорення теми, яке ж місце займає питання освіти в інформаційному шляху повернення Криму.
Також Олег Охредько, організатор Всеукраїнського конкурсу методичних розробок уроків “18.05. Право на пам`ять”, презентував аналіз шкільних підручників з історії України на наявність в них теми Криму. Результати шокуючі: тема Криму майже відсутня, або розглядається дуже поверхово, або, в деяких випадках, Крим розглядається навіть як загроза ( період Великого Князівства Литовського).
В той час як з 2009 року в російських шкільних підручниках з історії Крим вивчався, як територія Росії, яка “помилково” потрапила до складу України.

Велика увага під час обговорення приділялась місцю та ролі вчителя в процесі декомунізації освіти та формуванні світогляду дітей. Адже саме вчителя шкіл довгий час були і, нажаль, залишаються ретрансляторами “прорадянських” ідей учням.
Ця проблема зараз залишається великою загрозою в процесі декомунізації освіти і все ще не є вирішеною. Під час круглого столу  також обговорювалось питання, яка додаткова освіта потрібна вчителям (медія освіта, освіта в галузі прав людини тощо), для того щоб учбовий процес будувався на єдиних принципах і не нав`язував дітям цінності тоталітарного минулого.

Неможна не відмітити, що вагомою перевагою цього круглого столу було те, що учасники не шукали винних в проблемах які на зараз існують у сфері освіти, а намагались разом знайти шляхи вирішення. Відбувся діалог між представниками Міністерства, НГО, формальної освіти, представниками ЗМІ, які готові разом працювати над наявними проблемами та докладати зусилля для їх вирішення.

За підсумками круглого столу експертами буде зроблене звернення до громадськості та влади з пропозиціями щодо поліпшення ситуації.

Кругий стіл пройшов в рамках проекту “Громадськість протидіє інформаційній війні проти
України”, що реалізується ЦГП “Альменда” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства
США в Україні.