«Універсальний солдат», або Освіта як знаряддя Росії на окупованому півдні України. Моніторинг за липень-вересень
Російська Федерація продовжує цілеспрямовану політику знищення української ідентичності та мілітаризації дітей, які залишились на окупованих територіях України. Дії РФ спрямовані на повну асиміляцію населення окупованих територій та формування у дітей бажання підтримувати збройні сили Російської Федерації, включно із добровільним вступом до армії РФ за досягнення ними відповідного віку.
За моніторинговий період (липень-вересень 2023 року) можна виділити такі тенденції.
- На території тимчасово окупованого Криму, продовжуючи тенденції минулого року, літні табори і відпочинок були використані як прикриття мілітаризації й індоктринації українських дітей.
- Дітей із тимчасово окупованого Півдня України вивозили на тематичні екскурсії, заходи, а також на «відпочинок» до таборів на територію РФ за сприяння «шефських» російських регіонів.
- Дітей дошкільного віку — як на території тимчасово окупованого Криму, так і півдня України — активно залучають до флешмобів і урочистих заходів з використанням російської символіки.
- Посилюється тиск на дітей щодо залученості до російських молодіжних організацій, які виступають одними з головних агентів мілітаризації й індоктринації дітей і молоді. Відповідне доручення збільшити залучення дітей із тимчасово окупованих територій України до таких організацій було дане президентом РФ Путіним.
- У новому навчальному році погіршується становище з правами дітей в школах, підконтрольних Російській Федерації. Так, із 01.09.2023 вводяться єдині обов’язкові федеральні стандарти в циклі гуманітарних предметів; фактично був узаконений примусовий труд учнів в закладах середньої освіти; крім пропагандистських «Розмов про важливе» [рос. — «Разговоров о важном»] , були введені ще й обов’язкові профорієнтаційні заняття щочетверга.
Детально про політику Росії з індоктринації та мілітаризації українських дітей на тимчасово окупованих територіях АР Крим та. Севастополь, а також на новоокупованих територіях Херсонської та Запорізької читайте в повному тексті нашого моніторингового звіту “Універсальний солдат”:
Моніторинговий звіт підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Кроки назустріч один одному: наближення реінтеграції молоді з ТОТ». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.