fbpx
Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про порушення прав людини в Криму. В тексті йдеться зокрема й про використання Росією освіти для розпалювання ненависті та пропаганди війни - картинка 1

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про порушення прав людини в Криму. В тексті йдеться зокрема й про використання Росією освіти для розпалювання ненависті та пропаганди війни

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» з урахуванням умов, що склалися з початком широкомасштабного російського вторгнення.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Минулого року «за» цю резолюцію проголосували лише 65 країн, «проти» – 25, «утрималися» – 85. 

Цьогорічні голоси розділилися так – «за» документ проголосували 82 країни, «проти» – 14, «утрималися» – 80.

Проти голосували Білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Зімбабве.

Як повідомляє Центр прав людини ZMINA, порівняно з минулорічним голосуванням, змінили позицію на «утрималися» Сербія, Вірменія, Індія, Киргизстан, Саудівська Аравія, Філіппіни.

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про порушення прав людини в Криму. В тексті йдеться зокрема й про використання Росією освіти для розпалювання ненависті та пропаганди війни - картинка 2

Результати голосування за Резолюцію

За інформацією “УКРІНФОРМ” серед нового в цьогорічній резолюції – засудження використання Росією Криму з метою агресії проти України та для підтримки спроби незаконної анексії Херсонської та Запорізької областей.

Важливим для нашої команди є включення пункту про засудження «розпалювання ненависті до України та українців, а також поширення дезінформації, що виправдовує агресію Російської Федерації проти України, у тому числі через систему освіти».

Також Генасамблея вимагає припинити насильницьку депортацію українських дітей у Росію і вжити необхідних заходів щодо безпечного повернення і возз’єднання з родинами.

Нагадаємо, в жовтні цього року наша проєктна менеджерка — Марія Суляліна разом з колегами правозахисниками була у Нью-Йорку для комунікації з делегаціями ООН для збільшення підтримки в голосуванні за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН щодо «Ситуації в сфері прав людини в Автономній республіці Крим та місті Севастополь, 

І ми раді бачити хоча й невелику, але позитивну динаміку підтримки цієї Резолюції та включення нових пунктів, які в тому числі стосуються використання Росією освіти у війні проти України.

 

Крім низки документів, на які спирається резолюція, вона посилається на постанову До порядку денного Генеральної Асамблеї також включено пункт «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

Резолюція ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» ухвалюється щорічно, починаючи з 2016 року і щоразу містить нові положення та формулювання.

Читайте більше про інші важливі пункти цьогорічної Резолюції в тексті від видання “УКРІНФОРМ” за цим посиланням.