Українські чиновники рекомендують їхати в окупований Крим за штампом про реєстрацію
Чим далі, тим краще. Пройшло вже доволі багато часу з початку окупації Криму – понад 900 днів, але українська бюрократична система так і не зробила необхідних висновків й не створила потрібної нормативної бази. А кількість кримчан, які вимушені покинути анексований півострів тільки зростає. Окрім того підростають діти, які отримують «дорослі проблеми».
Залишки радянської кріпацької системи у вигляді прописки продовжують знущання над українцями. Особливо ця проблема стала суттєвою для молодих людей, які покинули окупований Крим. Ось така трапилась історія з одним з них (збережена орфографія автора — ред.):
«… Після отримання мною закордонного паспорта, мені потрібно було поставити відмітку про реєстрацію у внутрішній паспорт для проставлення пізніше візи. І так як в моєї сім’ї в паспортах стоїть кримська реєстрація я вирішив спробувати теж її поставити. Про можливість поставити кримську реєстрацію в паспорті дізнався від знайомих, які отримували паспорти в Херсонській області і у Києві (їм в паспортах писали кримську адресу реєстрації і ставили печатку). Спочатку я пішов до ДМСУ м. Києва у Святошинському районі, але там мені сказали іти до відділу реєстрації району (який знаходиться у ЦНАП). В ЦНАПі мені надали декілька «корисних» порад:
1) поїхати в Крим і там ставити штамп про реєстрацію;
2) купити квартиру в Києві і за нею зареєструватись.
Потім я звернувся до «КРИМSOS», але там сказали, що на даний момент вже відсутня можливість проставити мені кримську реєстрацію.
Паралельно весь цей час я чекав на відповідь від ДМСУ (Державної міграційної служби – ред.) на запит радника Мінсоцполітики з питань ВПО по моєму питанню. І нещодавно надійшла письмова відповідь від них:
Так от, після відповіді, радник мені рекомендує звертатися до суду , так як я є неповнолітня особа, то мені повинні ставити реєстрацію таку як і в моїх батьків…(письмову відповідь додаю)»
Не зважаючи на перешкоди хлопець отримав необхідний «штампік» і вже навчається закордоном, але проблема так і залишилася не вирішеною, і знову молодим кримчанам будуть рекомендувати їхати до окупованої території та отримувати там прописку.
Олег Охредько,
для ІА «Голос Криму»