fbpx
Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня - картинка 1

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня

Загальна статистика злочинів Росії:вбивство та каліцтво дітей, пошкодження закладів освіти, прийняття дітей до російських  таборів, мілітарізація в системі освіти РФ.

 • Внаслідок атак Росії по Україні – пошкоджено 38 закладів освіти, покалічено 37 та вбито 5-х дітей (за статистичними даними ЦГП “Альменда” зібраних у відкритих джерелах).
 • Понад 300 дитячих таборів в РФ будуть готові прийняти дітей, у тому числі з окупованих українських територій.
 • Російське видавництво “Просвіта” випустило оновлені підручники з “Основ безпеки життєдіяльності” для 10-11 класів з основами військової підготовки. 

Детальніше по окупованим регіонам.

Окуповані території Запорізької області.

Лікарі відмовляються надавати медичну допомогу дітям без громадянства РФ; новий ректор мелітопольського університету із Санкт-Петербурга; заходи до “Дня Росії” в дитячих садках.

 • В преславській школі відкрилось відділення Руху Перших. Всього в Запорізькій області – 160 відділень в навчальних закладах.
 • Самопроголошена влада окупованої Запорізької області виділить 10 000 путівок для дітей в табори РФ.
 • Викладачам так званого Мелітопольського державного університету з березня не нараховують заробітну плату.
 • Близько 100 випускників Запорізької області здаватимуть російський єдиний державний іспит (рос. – ЕГЕ) в Криму.
 • У Мелітополі лікар швидкої допомоги відмовив у госпіталізації дитині у якої не було громадянства Росії.
 • Запорізьке відділення молодіжного руху “Волонтери перемоги” започаткували акцію “Підтримаємо наших”. Діти записують відеоролики, в яких виражають підтримку військовослужбовцям ЗС РФ.
 • 5 червня провели перші збори активістів Російської спілки молоді у місті Бердянськ. У рамках зустрічі було сформовано план дій на найближчі заходи та обрано лідера спілки.
 • 6 червня новим ректором так званого Мелітопольського державного університету став Микола Тойвонен, колишній проректор зі стратегічного розвитку Санкт-Петербурзького державного економічного університету.
 • 9 червня в дитячих садках №37 окупованого Бердянська, №11 та №99 в Мелітополі пройшли заходи до так званого “Дня Росії”. Метою заходів було формування у дітей уявлень про Росію як про державу; виховання почуття любові до “рідного краю”. Дітей знайомили із зображеннями символів Росії: берізка, матрьошка, самовар, ведмідь, голуб та ін.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня - картинка 2

Окуповані території Херсонської області.

Розширення руху “Юнармії”; вивезення 375 школярів в табори “на відпочинок”, а дітей сиріт – в Севастполь на екскурсію; історичний квіз в школах “Я – російський солдат.

 • Дітей Каланчакського району посвятили в ряди “Юнармії”.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня - картинка 3

 • 27 травня  у с. Петрове Червоногвардійського району пройшли другі відкриті військово-спортивні патріотичні змагання на «Кубок ВКС», Клубів, Руху «ЮНАРМІЯ» та кадетських класів освітніх установ та громадських організацій Республіки Крим та Херсонської області.
 • 29 травня 375 школярів із Херсонської області відправили в дитячий табір “Лань” в Адигеї.
 • 1 червня так звані офіцери слідчого комітету Херсонської області відвезли дітей-сирот з окупованого Генічеську в Севастополь на циркову виставу та екскурсію по місту.
 • 9 червня в школах окупованого Скадовська пройшов історичний квіз “Я – російський солдат”.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня - картинка 4

Окупований Крим.

Проведення ігор та зборів з військової підготовки; розширення “Руху перших”, участь дітей у  пропагандистських конкурсах.

 • У Сімферополі проводився регіональний етап Всеросійської військово-патріотичної гри “Перемога”, участь у якому беруть 25 команд-переможців муніципальних етапів.
 • 24 травня в Ялті відкрилось 8 відділень молодіжної організації “Руху перших”.
 • Патріотичний конкурс театральних постановок “Правнуки Перемоги” відбувся у Прибережненському аграрному коледжі. У ньому взяли участь студенти всіх коледжів та технікуму Кримського федерального університету.

Тривожні дзвіночки окупованої освіти. 23 травня-12 червня - картинка 5

 • З 29 травня в освітніх закладах м. Сімферополя стартували 5-денні навчальні збори з учнями 10-го класу, які є складовою обов’язкового предмета навчання “Основи безпеки життєдіяльності”. Основними завданнями навчання є формування морально-психологічних і фізичних якостей громадянина, необхідних для проходження військової служби, виховання патріотизму, поваги до історичного та культурного минулого Росії та її збройних сил.

Окупований Маріуполь.

Перевірка студентів на відданість новоприбулій владі.

У навчальних закладах Маріуполя змушують студентів проходити не анонімний тест на політичну тему, вписують дані та садять за одиночний комп’ютер, у тестах просять відповісти «Так» чи «Ні» на питанням: “Як ви ставитеся до РФ?”, “Чи відчуваєте ви полегшення, коли слухаєте російський гімн?”, тощо. Тест проходить під пильним керівництвом вчителів.

Матеріал підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбиває позицію Civil Rights Defenders.