fbpx
Так звана вища освіта окупантів на півдні України. Частина 1 – Крим та м. Севастополь - картинка 1

Так звана вища освіта окупантів на півдні України. Частина 1 – Крим та м. Севастополь

  1. Читайте повний текст статті на сайті ZMINA

Однією з рис російського окупаційного режиму на українських землях є особлива увага до освіти. Причому освітня сфера охоплює всі основні ланки – від дошкільної освіти до вищої. Питання використання освіти для формування “Хомо Рашистікус” присвячені дослідження, на жаль, не багатьох дослідників. В основному розглядається вплив окупантів на шкільну освіту, адже це найбільша аудиторія дітей, яка окрім того дуже активно поширює інформацію, особливо в соціальних мережах. Не менше уваги привертають до себе російські дії у дошкільній освіті, адже маленькі діти завжди викликають велику емпатію. А російське панування у сфері вищої освіти привертає до себе увагу не таку медійну увагу, як шкільна і дошкільна. 

Зрозуміло, що вища освіта, як і дошкільна й шкільна, має свої відмінності, їх доволі багато – наприклад, вона охоплює, як це можливо сказати, «старше дитинство», на межі дорослішання. Окрім того, якщо дошкільна та шкільна освіта для дітей проходить в так званому «примусовому порядку», коли дитина практично не має вибору, то до закладів вищої освіти діти вступають усвідомлено. А студенти та студентки вже мають, хоча і невеликий, життєвий досвід.  

Буквально з перших днів окупації Криму російська влада активно почала діяти в сфері вищої освіти. І у 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення, російські окупанти не менш активно діяли у сфері вищої освіти на півдні України – в Запорізькій та Херсонській областях.

Аналітик, експерт ГО ЦГП “Альменда” – Олег Охредько зібрав статистичні дані окупованої вищої освіти на ТОТ АР Крим та м. Севастополь. Саме цифри покажуть що ж відбувається з вищою освітою на цих ТОТ. 

Читайте повний текст статті на сайті ZMINA

Стаття підготовлена Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Кроки назустріч один одному: наближення реінтеграції молоді з ТОТ». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.