fbpx
Так звана вища освіта окупантів на Півдні України. Частина друга – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей - картинка 1

Так звана вища освіта окупантів на Півдні України. Частина друга – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей

Повномасштабне вторгнення у 2022 році та швидка окупація Херсонської та частини Запорізької області призвела до панування окупаційної влади на Півдні України. Дуже швидко окупанти почали “відновлювати” середню освіту, і в червні 2022 року особисто міністр просвіти Російської Федерації Сергій Кравцов вручав російські атестати й навіть російські золоті медалі українським учням. Зокрема, їх отримали 13 випускників шкіл Мелітополя та Бердянська, які 11 років навчалися в українських закладах загальної середньої освіти.

Не залишилась осторонь і вища освіта. На жаль, практично повна відсутність інформації, зокрема статистичної, та документів окупаційних закладів вищої освіти не надає можливості проаналізувати діяльність окупантів у сфері вищої освіти. Більшість окупаційних закладів не має сайтів, а розміщеної в соціальних мережах інформації не досить.

Але нашому аналітику та експерту – Олегу Охредьку все ж таки вдалося зібрати статистичні дані щодо вищої освіти на новоокупованих територіях Херсонської, Запорізької областей. Ці цифри показують, що відбувається з вищою освітою на цих ТОТ.

Читайте матеріал на сайті ZMINA.

Стаття підготовлена Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Кроки назустріч один одному: наближення реінтеграції молоді з ТОТ». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.