fbpx
Що означає прийняття закону про інтеграцію освіти до РФ на окупованих територіях, і що робити батькам? - картинка 1

Що означає прийняття закону про інтеграцію освіти до РФ на окупованих територіях, і що робити батькам?

Що означає прийняття закону про інтеграцію освіти до РФ на окупованих територіях, і що робити батькам? - картинка 2

Автор: Анастасія Воробйова, аналітикиня

17 лютого 2023 року Путін підписав закон, який має привести діяльність освітніх організацій на окупованих українських територіях у відповідність до законодавства РФ, із запровадженням так званого перехідного періоду. Спираючись на досвід Криму та міста Севастополя, повний перехід на російські стандарти освіти планується до 2026 року.

Хоча, за приписами міжнародного права, так зване включення окупованих українських територій до складу Росії є юридично нікчемним, заяви влади РФ про використання «кримського сценарію» дають підстави говорити про де-факто поширення російських законів на окуповані українські території.

Тож, крім питань із погляду міжнародного гуманітарного права (МГП), постають досить практичні: що робити батькам і дітям; які наслідки може мати відмова батьків навчати дитину за російськими стандартами, і чи можуть діти отримати дієвий захист від руйнівного впливу пропаганди РФ у школах? 

Читайте в статті аналітикині для блогу видання Дзеркало тижня.

Публікацію підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» в рамках проєкту «Зруйноване дитинство: Наближаючи правосуддя». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти «Альменда» і не обов’язково відбива