fbpx
Ще є шанс для абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму - картинка 1

Ще є шанс для абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму

Сотні та тисячі юнаків та дівчат вдивляються в монітори, намагаючись відшукати своє прізвище у списках зарахованих до вишів. Багато з них відшукають себе, але будуть і ті, хто не побачить свого прізвища в «чарівних» строках зарахованих. На жаль таке життя, і такі умови конкурсного вступу.

Особливо це важливо для абітурієнтів та абітурієнток з тимчасово окупованого Криму. Адже у них є тільки одна можливість вступити (відповідно особливих умов вступу вони подають заяву тільки до ОДНОГО з 35 українських ВНЗ, на базі яких діють Освітні центри «Україна – Крим»).

Проте, не зважаючи на негативний результат не потрібно впадати у відчай. Для дітей з тимчасово окупованого Криму ще є й інші шляхи:

  • Вступити до коледжу при виші, де є Освітні центри «Україна – Крим».
  • Вступити на комерційній основі до вишів, де є Освітні центри «Україна – Крим».
  • Вступити до професійно-технічних закладів.

Окрім того, є ще один шлях –  це отримати місце для навчання за кошти  державного бюджету.

Відповідно чинного законодавства держава виділила біля 2600 місць для навчання у 35 вищих навчальних закладах на бюджеті (або за кошти державного бюджету). Частина цих місць так і залишиться не «вибраними» через відсутність бажаючих вступити саме на до цих закладів на ці спеціальності. Окрім того не всі виші виберуть власну квоту місць державного замовлення. Наприкінці серпня місяца в Міністерстві освіти і науки України відбудеться засідання комісії, яка буде визначати, до яких закладів направити «вільні» місця. І ректори можуть подавати клопотання, щодо виділення бюджетних місць для їх закладу на основі Ст.7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» 15 квітня 2014 року № 1207-VII. Таким чином в минулому та позаминулому році отримали місця державного замовлення за кошти  державного бюджету для кримчан в ряді вишів України.

Що для цього потрібно – написати заяву на ім’я ректора або голови приймальної комісії (дивись зразок в додатку). Потрібно зазначити, що це складний шлях і кожен вищий навчальний заклад має свої «нюанси», тому потрібно обов’язково проконсультуватися у виші (наприклад відвідати ректора, записавшись на прийом), врахувати особливості і подати заяву до обраного навчального закладу.

зразок заяви

 

Інформація підготовлена в рамках проекту «Освіта для Криму», який реалізується ЦГП "Альменда" за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.