fbpx
ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 1

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України

18 грудня Рада Європейського Союзу прийняла 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів щодо Росії через її агресивну війну проти України.

До цього санкційного списку ЄС потрапили 61 осіб та 86 організацій, серед них 9 осіб та 3 організації, про які ми пишемо в наших звітах, моніторингах щодо мілітаризації та індоктринації дітей і молоді на тимчасово окупованих територіях України.

Ці особи напряму причетні до русифікації дітей, знищення української ідентичності та впровадження мілітаризації на ТОТ АР Крим, частинах Херсонської, Запорізької областей.

То хто ж ці «герої».

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 2

Дмитро Полковніков.

Директор «КримПатріотЦентр» з 1 березня 2022 року. Робота Центру спрямована на «покращення військово-патріотичного виховання та підготовку молоді до військової служби».

Центр проводить військову підготовку для дітей у незаконно анексованому Криму та Севастополі. Полковніков брав участь в організації російських військово-патріотичних таборів для дітей з незаконно анексованого Кримського півострова. Під його керівництвом «КримПатріотЦентр» активно сприяє нав’язуванню російської ідентичності українським дітям, відкрито пропагує порушення територіальної цілісності України та цілеспрямовано поширює думку про те, що територія Криму є частиною Російської Федерації.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 3

Сергій Гаврильчук.

Керівник регіонального штабу «Юнармії Республіки Крим»; член партії «Єдина Росія.

Всеросійський військово-патріотичний молодіжний рух «Юнармія» є російською воєнізованою організацією. Як регіональний керівник «Юнармії», він організовує заходи, що сприяють військово-патріотичному вихованню та підготовці молоді до військової служби в російській армії. Він також є керівником відділу допризовної підготовки, військово-спортивних ігор та змагань «КримПатріотЦентру».

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 4

Людмила Єрмакова.

Директор Державного унітарного підприємства Республіки Крим «Сонячна Таврика», до якого входять різноманітні санаторії, пансіонати, оздоровчі та спортивні комплекси, зокрема пансіонат «Лучистий» (Євпаторія), санаторії «Мрія» та «Дружба» (Євпаторія) та інші.

На посаді директора «Сонячної Таврики» вона впроваджує та підтримує політику в таборах/санаторіях, в яких депортовані діти з України проходять «перевиховання». Крім того, вона отримала різні почесні звання та грамоти від російського уряду за свою роботу в незаконно анексованому Криму.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 5

Олена Шапурова.

Так званий міністр російського окупаційного Міністерства освіти і науки Запорізької області.

Вона запровадила політику перевиховання українських дітей в окупованому Росією Запорізькому регіоні, зменшивши кількість україномовних класів та збільшивши кількість російськомовних класів, у тому числі просуваючи російську культуру та уроки громадянської освіти.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 6

Юлія Клименко.

Лідер руху «Юг молодой» та голова регіонального відділення «Молодої гвардії» партії президента Путіна «Єдіная Росія».

Як лідер руху «Юг молодой», вона співпрацює з окупаційною російською владою, просуває проросійські наративи та прагне нав’язати російську культуру дітям і молоді, активно беручи участь і керуючи проектами, які зображують окуповані території України як частину Російської Федерації. Вона також підтримала референдум про анексію Запорізької області Російською Федерацією.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 7

Назарій Доманін.

Голова ради обласного осередку «Двіженія Пєрвих» на ТОТ Херсонської області.

На цій посаді він відповідає за реалізацію політики та ідей, які підтримують російську анексію окупованих територій України. «Двіженіє Пєрвих» було створено в Росії за підтримки та під наглядом президента Російської Федерації Володимира Путіна. Організація, використовуючи власні телерадіомовні можливості, має на меті продовжувати традиції радянської піонерії та активно сприяти патріотичному вихованню російського суспільства, а також формуванню антиукраїнських настроїв у дітей з незаконно окупованих Російською Федерацією територій.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 8

Серафим Іванов.

Прес-секретар в організації «Волонтьорская рота боєвого братства», яка займається патріотичним вихованням молоді. Він також очолює обласний штаб «Юнармії» в Херсонській області.

Брав активну участь у мілітаризації українських дітей на окупованій Херсонщині. Він також поширював проросійські настрої та антиукраїнські наративи через «Юнармію» та заохочував дітей вступати до організації, наголошуючи на військовій підготовці як одній з переваг.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 9

Альона Трокай.

Лідерка «Руху перших» у Запорізькій області. «Рух перших» було створено в Росії за підтримки та під наглядом президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Організація, використовуючи власні телерадіомовні можливості, має на меті продовжувати традиції радянської піонерії та активно сприяти патріотичному вихованню російського суспільства, а також розвивати антиукраїнські настрої у дітей з незаконно окупованих Російською Федерацією територій. Перебуваючи на посаді лідера «Руху перших» у Запорізькій області, Альона Трокай розпочала діяльність, спрямовану на підтримку російських військових та загалом пропаганди Російської Федерації. Вона також проводить заходи, спрямовані на «мілітаризацію» освіти та заохочення до отримання російських паспортів. 30 квітня 2023 року Альона Трокай отримала російську державну нагороду, яку їй вручив перший заступник керівника адміністрації президента Російської Федерації Сергій Кирієнко.

ЄС вніс в санкційний список осіб причетних до мілітаризації та індоктринації дітей на ТОТ України - картинка 10

Андрій Фалалєєв.

Колишній ректор Кримського федерального університету імені В.І. Вернадського.

4 березня 2022 року, після початку агресивної війни Росії проти України, Андрій Фалалєєв, як ректор університету, підписав лист на підтримку дій президента Російської Федерації Володимира Путіна. Під час керівництва Андрія Фалалєєва в Кримському федеральному університеті ім. В.І. Вернадського відбувся захід під назвою «Наша підтримка збройних сил Міністерства оборони Росії, які беруть участь у спеціальній військовій операції». Головна мета заходу – поділитися історіями героїв спеціальної військової операції та дослідити альтернативні шляхи підтримки військовослужбовців, які беруть у ній участь.

Окрім того, до санкційного списку було внесено 3 організації, які впроваджують політику Росії щодо індоктринації та мілітаризації дітей і молоді на ТОТ України.

1. Всесоюзне товариство «Знаніє» – російська просвітницько-пропагандистська організація, створена указом президента Російської Федерації. «Знаніє» організовує масові заходи на території Російської Федерації, під час яких схвалює загарбницьку війну Росії проти України, поширює прокремлівську дезінформацію та пропаганду про війну. «Знаніє» проводить публічні заходи на незаконно окупованих українських територіях Донецька, Луганська та Запоріжжя, пропагуючи війну та неправдиві наративи про нібито російський характер т.о. українських регіонів. Крім того, вона залучена до процесу русифікації місцевого українського населення.

2. Всеросійський суспільний рух «Волонтьори победи» – загальноросійський громадський рух, що фінансується російським урядом. Організація організовує проросійські «паради перемоги» на окупованих територіях України, а також мітинги на підтримку російських солдатів. Крім того, рух бере безпосередню участь у російських зусиллях з перевиховання, вербуючи дітей на окупованих територіях України до свого проросійського руху. Організація перебуває під контролем Росмолоді, федерального агентства у справах молоді Російської Федерації, та його підрозділу з патріотичного виховання Роспатріотцентру. Рух «Волонтьори победи» фінансується за рахунок президентських грантів Росії.

3. «Кримпатріотцентр» – выйськово-патріотична організація, діяльність якої направлена на підготовку дітей до служби в армії РФ. «Кримпатріотцентр співпрацює з «Юнармією» для організації заходів та програм для школярів на підтримку російської армії та загарбницької війни Росії проти України. Ці програми мають на меті навчити дітей користуватися зброєю. Центр також поширює пропаганду, пов’язану з загарбницькою війною Росії проти України, прославляючи солдатів, які брали участь на боці РФ. Центр діє за підтримки та фінансування Міністерства оборони Російської Федерації.

Внесення цих осіб та організацій до нового пакету санкцій ЄС – це потужний сигнал, що причетні до перевиховання, русифікації дітей та їх мілітаризації задля імперіалістичних планів Росії буде притягнуто до відповідальності. І всі ці порушення набудуть широкого розголосу.