fbpx
Розповідь кримчанина: реальність дітей з Криму, коли вступають до українських вишів (Голос Криму) - картинка 1

Розповідь кримчанина: реальність дітей з Криму, коли вступають до українських вишів (Голос Криму)

МОН декларує, що одним із кроків деокупації та реінтеграції Криму є битва за розум молоді. Однак процедура вступу доводить протилежне.

Довідково. Для жителів ТОТ України діє особлива процедура вступу до українських ЗВО. Спрощена система передбачає вступ через Освітні центри «Крим – Україна» або «Донбас – Україна». На сьогодні Освітні центри (далі – ОЦ) діють у 166 закладах вищої освіти. Якщо дуже коротко, то вступ через Освітні центри передбачає складання 3 іспитів – української мови, історії України та профільного іспиту. Освітні центри, які створені на базі ЗВО, повинні супроводжувати абітурієнтів з ТОТ на всіх етапах вступу. Проте, як зазначають правозахисники, в цьому році в роботі Освітніх центрів панував хаос – кожний надавав різну інформацію, необхідний перелік документів, або, взагалі, представники ОЦ дуже важко виходили на комунікацію, чи відмовляли у допомозі, аргументуючи тим, що закінчилися ліцензовані міста по квоті-2.

Ми змогла поговорити з кримським правозахисником, який допомагає дітям та їх батькам зі вступом до українських закладів вищої освіти (далі – ЗВО). З міркувань безпеки це інтерв’ю повністю анонімне.

Читайте за посиланням на сайті Голос Криму:

  • Наскільки складно та небезпечно в Криму проходити процедуру вступу до українського ЗВО?
  • Чи проінформовані кримчани про можливості вступу?
  • Як Росія намагається пропагандою затягнути дітей в свої ЗВО та до російської армії?
  • З якими складнощами зіштовхнулися люди під час вступу 2023 та чому деяким так і не вдалося вступити? 
Інтерв’ю підготовлене Центром громадянської просвіти «Альменда» у рамках проєкту «Кроки назустріч один одному: наближення реінтеграції молоді з ТОТ». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, репрезентовані у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.