Посібник «Нариси з історії Криму XVIII – початку XIX ст.: додатковий матеріал для вчителів» для 7-8 класів закладів загальної середньої освіти
Джерело
“Нариси з історії Криму XVIII – початку XIX ст.: додатковий матеріал для вчителів” для 7-8 класів загальної середньої освіти / Цалик С.М., Мокрогуз О.П., Волошенюк О.В. / За редакцією Волошенюк О. В., Іванова В.Ф., Євтушенко Р.І. — Київ : АУП, ЦВП, 2019. — 71 с.
Першим посеред низки аргументів, якими Росія виправдовує анексію Криму є нібито приналежність півострова до етнічних «слов’янських земель». Цей посібник містить матеріали до уроків історії (7 та 8 кл.) і показує, яким чином провадилася цілеспрямована політика Російської імперія, спрямована на те, щоб створювати несприятливі умови для кримськотатарського населення, і наспаки, – сприятливі для росіян.
Росія володіла Кримом не «завжди», а тільки з кінця XVIII століття. Перед цим протягом тисячоліть півострів жив своїм життям, жодним чином не пов’язаним з Московією чи Російською імперією. Натомість у XIX–XX століттях російські історики створили багато мітів про Крим, серед яких найголовніший: «Крым – это исконно русская земля» («Крим – це споконвічно російська земля»). Цю вигадку й досі поширюють російські ЗМІ, фільми, книжки, а також соціальні мережі. Особливої активності процес набув після 2014 року, коли Росія в черговий раз анексувала півострів. Тож гляньмо, як усе було насправді, тобто, про що свідчать історичні факти.