fbpx

Загальна середня освіта

  1. Як відбувається зарахування до закладу освіту.
  2. Як отримати документи про освіту.
  3. Перелік та контакти закладів освіти. 
  4. Матеріали для підготовки до складання державної підсумкової атестації (ДПА).
  5. Поширені запитання

Як відбувається зарахування до закладу освіту.

Діти, які проживають або проживали на неконтрольованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення, деокупованій території і не мали можливості протягом понад шести місяців навчатись за однією з форм здобуття освіти, поновлюються в закладі освіти, учнями якого вони були, або зараховуються до іншого закладу освіти України на підставі заяви одного з батьків / законних представників.

Необхідні кроки для зарахування до закладу загальної середньої освіти:

  1. з переліку закладів освіти обрати бажану школу. Перелік за посиланням: https://registry.edbo.gov.ua/schools/

Зарахування може проводитись на дистанційну, екстернатну та інші форми навчання в залежності від ситуації.

  1. Сконтактувати із обраним закладом освіти та уточнити чи проводять вони навчання дистанційно.
  2. Подати заяву про зарахування до закладу освіти на імʼя директора в довільній формі та копії необхідних документів (свідоцтво про народження дитини або документ, що посвідчує особу та оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності)). Це можна зробити зручним та безпечним способом, а саме надіслати на електронну пошту або в месенджер.

Зразок заявки для перегляду та завантаження

  1. Чекати наказ про зарахування.

Зарахування на екстернат можливе протягом календарного року.

Як отримати документи про освіту.

Існує 2 варіанти отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту:

Шлях 1.

Екстерном – можливо незалежно від наявності наміру вступати до закладу фахової передвищої чи вищої освіти (протягом року).

Алгоритм дій задля отримання документа про загальну середню освіту за індивідуальною формою здобуття освіти регулюється Положенням про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти.

Необхідні кроки: 

  1. Оберіть заклад загальної середньої освіти (школу, ліцей, гімназію), звʼяжіться з ним (для цього можна використовувати електронну пошту) та дізнайтесь чи забезпечують вони екстернатну форму навчання.
  1. У разі позитивної відповіді, подайте 
  • заяву, 
  • ваш документ, що підтверджує особу (наприклад свідоцтво про народження),
  • будь-який український документ, який підтверджує проживання на окупованій території (наприклад, відповідний витяг з ДІЇ),
  • а також Освітню декларацію (у випадку відсутності документа про базову освіту (за 9 класів), з її заповненням вам може допомогти заклад освіти. 

Усі ці документи (їх скановані копії) можна надіслати за допомогою електронної пошти.

  1. Після зарахування складіть випробування з предметів: «Українська мова», «Українська література», «Історія України», «Географія», «Основи правознавства», «Захист України» для отримання документа про базову освіту (за 9 класів). Для отримання документа про повну загальну середню освіту (за 11 класів) необхідно скласти атестацію та річне оцінювання з усіх навчальних предметів, обов’язкових для вивчення відповідно до освітньої програми.

Після цього ви отримаєте про свідоцтво про базову середню освіту чи свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Шлях 2.

Екстерном через Освітні центри – якщо у вас є наміри вступити до закладу фахової передвищої чи вищої освіти (з 1 червня по 30 вересня).

Отримання українського документа про загальну середню освіту через Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» регулюється Наказом МОН № 271 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес». 

Освітні центри виконують допоміжну функцію для вступника з ТОТ, а також для осіб, які перемістились з ТОТ після 01 січня року вступу, та допомагають із низкою питань таких як отримання документа про загальну середню освіту, поселення в гуртожиток, отримання довідки ВПО тощо. Вони створюються на базі приймальних комісій закладів вищої освіти.

Необхідні кроки: 

  1. Оберіть заклад вищої освіти, на базі якого створений Освітній центр, та зверніться до нього за консультацією у будь-якій зручній для вас формі (месенджери, електронна пошта тощо). Далі Освітній центр надасть вам інформацію щодо уповноваженого закладу середньої освіти (школи, ліцею, гімназії). 
  1. Зверніться до такого уповноваженого закладу середньої освіти, у будь-який зручний спосіб (месенджер, електронна пошта тощо) та надішліть наступні документи: 
  • заяву,
  • документ, що посвідчує особу, 
  • заповнену світню декларацію (представники Освітнього центру допоможуть із її заповненням), 
  • ваше фото,
  • за можливості інші документи, які можуть підтвердити інформацію в освітній декларації.
  1. Складіть два річних оцінювання: з української мови та історії України. Це можна зробити онлайн,  шляхом дистанційної індивідуальної співбесіди з відеофіксацією. 
  1. Дочекайтесь поки Освітній центр отримає від уповноваженого закладу загальної середньої освіти довідку про те, що ви склали ці річні оцінювання та свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

! Хочемо наголосити, що отримання документа про загальну середню освіту за допомогою Освітніх центрів зазвичай використовується з метою подальшого вступу до закладу вищої освіти, на базі якого створено цей Освітній центр.

Перелік та контакти закладів освіти. 

Перелік закладів загальної середньої освіти: доступний за посиланням

Перелік закладів вищої освіти, при яких функціонують Освітні центри, що можуть допомогти в отриманні освітнього документу: доступний за посиланням

Матеріали для підготовки до складання державної підсумкової атестації (ДПА).

Шукайте за посиланням.

Поширенні запитання
Ми знаходимось в окупації, але хочемо, аби дитина навчалась в українській школі, чи можна подати документи дистанційно?
Так, ви можете подати документи для зарахування у будь-який зручний для вас спосіб, у тому числі за допомогою електронної пошти чи месенджерів.
Ми знаходимось в окупації, але хочемо, щоб дитина навчалась в українській школі дистанційно, чи це можливо?
Так, це можливо, проте попередньо потрібно сконтактувати з закладом освіти та уточнити чи проводить цей заклад навчання за дистанційною формою.
Коли можливе зарахування дитини до школи?
На екстернатну форму навчання зарахування можливе протягом всього календарного року.
Чи можна зарахувати дитину до української школи, якщо у звʼязку із окупацією не навчались в українській школі довгий період?
Так, це можливо, у такому випадку, за відсутності документів (копій документів), що підтверджують наявність попередньо здобутого рівня освіти або результатів оцінювання, то проводиться оцінювання її результатів навчання за певний клас.