fbpx
Методичні рекомендації

Методичні рекомендації “Особливості висвітлення юридичного аспекту геноциду проти української нації у закладах загальної середньої освіти”

У методичних рекомендаціях висвітлено основи юридичного підходу до характеристики злочину геноциду, його матеріальних та суб’єктивних елементів. Визначено існуючі прогалини щодо викладу даної тематики у профільних підручниках і посібниках, а також протягом підготовки та проведення навчальних занять. Проаналізовано позитивний досвід іноземних закладів освіти щодо обсягу та змісту тематичних матеріалів, специфіки подачі чутливої теми школярам з урахуванням їхніх вікових особливостей та когнітивних здібностей.

Обґрунтовано необхідність єдиного підходу освітян до тлумачення злочину геноциду з використанням визначення з Конвенції про попередження злочину геноциду та покарання за нього, а також релевантної практики міжнародних судових інстанцій. Розкрито сутність політичного та правового визнання подій геноцидом і важливість розрізнення цих видів задля уникнення спотворення історичної пам’яті та нівелювання правової природи злочину.

У загальних рисах в історичній ретроспективі здійснено огляд звірств проти української нації, які мають ознаки злочину геноциду, запропоновано їхнє належне юридичне трактування, а також наведено перелік додаткових джерел для підготовки до занять з теми.

За фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.