Можливості для кримчан: як вступити до українських ПТУ
Вступна кампанія 2018 року ще продовжується і вона поширюється не тільки на вищі навчальні заклади. Тисячі юнаків та дівчат продовжують навчання у середньо-спеціальних навчальних закладах.
Випускники та випускниці з тимчасово окупованого Криму теж мають можливості вступити до професійно-технічних навчальних закладів України. І відсутність українських документів про середню освіту не стане на заваді, адже спеціально для кримчан Міністерство освіти і науки України розробило Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН від 24.05.2016 №560).
Відповідно цього Порядку Центр громадянської просвіти «Альменда» розробив Алгоритм вступу.
Алгоритм вступу до професійно-технічних навчальних закладів на базі повної загальної середньої освіти (11 класів) 2018 року
Алгоритм актуальний для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України або осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України після 01 січня 2018 року
1. Оберіть навчальний заклад (професійно-технічний навчальний заклад) та ознайомтесь з умовами вступу до цього навчального закладу (зверніть увагу на те, чи є вступні екзамени і терміни їх складання).
2. Зверніться до одного з 35 Освітніх центрів «Крим – Україна» для отримання атестату в містах Київ, Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Ізмаїл, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Харків та Херсон .
2.1. Подайте документи:
- заяву (особисто (для повнолітніх) або через батьків чи інших законних представників (для неповнолітніх);
- документ, що посвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження);
- освітню декларацію (Освітню декларацію допоможе заповнити представник Освітнього центру «Крим – Україна»).
2.2. Пройдіть державну підсумкову атестацію з історії України та української мови.
2.3. Отримайте довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.
2.4. Подайте в обраний професійно-технічний навчальний заклад наступні документи:
‒ свідоцтво про народження може подаватись особами незалежно від віку;
‒ чотири фотокартки розміром 3 х 4 см;
‒ за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього – довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації
Олег Охредько, експерт і аналітик ЦГП «Альменда»
Матеріал підготовлений у партнерстві з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій в рамках проекту «Освіта для Криму», що реалізується ЦГП «Альменда» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.