Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Вересень 2021.
Понад 7 років Крим знаходиться під окупацією Російської Федерації. І всі ці роки діти навчаються в школах, які працюють в російському освітньому полі. Освітні шкільні системи мають певну схожість, що підтверджує Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і вчені звання, яка набула чинності 26 травня 2000 року.
Разом з тим відповідно Ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», документи, в тому числі й документи про шкільну освіту, які видані в окупованому Криму не визнаються українською державою і тому, для отримання документа про шкільну освіту, дітям з тимчасово окупованого Криму необхідно складати десятки іспитів в разі навчання за дистанційною або екстернатною формою навчання. Практично вони одночасно вивчають ряд предметів, які тотожні між собою – алгебру та геометрію, фізику та хімію й інші.
З метою визначення тотожності між предметами, які вивчають в українських школах та школах тимчасово окупованого Криму був проведений порівняльний аналіз з математики, хімії та географії (предмети, іспити з яких найчастіше складають під час вступу за спрощеною системою).
З аналізом можна ознайомитись за посиланням.
Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Спільна освіта: будуючи майбутнє разом». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.