fbpx
Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Травень 2021 р. - картинка 1

Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Травень 2021 р.

Однією зі сфер державної політики в сфері реалізації права на освіту дітей з тимчасово окупованого Криму став напрямок, пов’язаний із вступом до українських закладів вищої освіти.

В попередньому квітневому випуску Моніторингу було розглянуте питання щодо отримання документа про повну загальну середню освіту спрощеного зразка шляхом складання двох річних оцінювань та Державних підсумкових атестацій з української мови та історії України, що є обов’язковою умовою вступу до українських закладів вищої освіти за спрощеною системою. А в травневому випуску розглядаються питання щодо вступних випробувань під час вступу дітей з тимчасово окупованого Криму до українських закладів вищої освіти.

Моніторинг у травні проводився за такими напрямами:

1.     Якість роботи екстернатної системи навчання для кримчан, а саме: аналіз нормативно-правової бази, яка регулює екстернатну форми навчання; кількість шкіл яке пропонує Міністерство освіти і науки України для екстернатної форми навчання; інформація наявна на сайтах навчальних закладів за індивідуальною формою навчання (екстернат) для дітей з окупованого Криму; покрокова інструкція МОН щодо дистанційного та екстернатного навчання

2.     Зміст та уніфікованість вступних іспитів в ЗВО України для дітей з ТОТ, а саме: нормативно-правове забезпечення щодо вступного іспиту для дітей з тимчасово окупованого Криму під час вступу до закладів вищої освіти України; наявність Програм, відповідно яких потрібно складати вступні іспити;  аналіз сайтів закладів вищої освіти щодо наявності інформації, яка відноситься до вступних іспитів для дітей з тимчасово окупованого Криму; дати складання вступних іспитів та творчих конкурсів; заклади вищої освіти до яких мають можливість вступати діти з тимчасово окупованого Криму за спрощеною системою.

Детальніше з текстом моніторингу можна познайомитись за посиланням.

Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в партнерстві з Громадською приймальнею УГСПЛ з питань Криму в рамках проєкту «Спільна освіта: будуючи майбутнє разом». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. 

Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.