fbpx
Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Червень 2021. - картинка 1

Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Червень 2021.

У попередніх моніторингах розглянуто системи та форми навчання, через які кримчани мають можливість навчатися в українських закладах вищої освіти. У квітневому випуску розглядався аспект дистанційної форми навчання та уніфікації питань, пов’язаних зі вступом, а в травневому випуску розглядалися питання екстернатної освіти та вступних випробувань. Проте незалежно від форм навчання та варіантів вступу, мешканцям окупованого Криму необхідно опанувати українську мову та історію України для того, щоб навчатися в українських закладах освіти.

Для вступу до українських закладів вищої освіти, зокрема й за спрощеною системою, кримським дітям необхідно скласти вступні випробування з української мови та історії України. Навчатися української учні та учениці кримських навчальних закладів мають змогу в такі три способи:

  • у загальноосвітніх навчальних закладах окупованого Криму (школах або гімназіях) в урочний чи позаурочний час (на факультативах або в гуртках);
  • з допомогою репетиторів;
  • через самоосвіту за допомогою онлайнкурсів.

Моніторинг у червні проводився за такими напрямами:

  1. Можливість вивчення української мови в навчальних закладах ТОТ АР Крим та м. Севастополь (Навчальний процес. Позаурочна діяльність (факультативи, гуртки та інше). Підручники українською мовою у школах окупованого Криму. Кадрова забезпеченість).
  2. Наявність та доступність репетиторів із предметів «Українська мова та література», «Історія України» в Криму.
  3. Відповідність освітнього контенту, який пропонує держава для дітей із окупованих територій, вступним тестовим завданням (Онлайнкурси для підготовки до вступних випробувань дітей із тимчасово окупованого Криму, інформація про які розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України. Онлайнкурси, які можна використовувати з метою підготовки до складання вступних випробувань до українських закладів вищої освіти дітям із тимчасово окупованих територій).

Детальніше з текстом моніторингу можна познайомитись за посиланням.

Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Спільна освіта: будуючи майбутнє разом». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. 

Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.