Міжнародна адвокація – зустрічі в ООН та Вашингтоні
Марія Суляліна, голова ЦГП «Альменда» разом з українськими правозахисниками мала можливість донести важливі месседжі під час адвокаційної поїздки в Нью-Йорк та Вашингтон.
Адвокаційна робота на рівні країн-членів ООН, міжнародних організацій, Представництва ЄС при ООН, а також американських конгресменів, аналітичних центрів – це важливий крок для посилення підтримки міжнародної спільноти та прийняття рішень міжнародними інституціями, іноземними урядами країн на користь України.
Серед цілей поїздки до Нью-Йорку:
- Донести делегаціям країн-членів ООН важливість підтримки Резолюції ООН по Криму та включення положень про притягнення до відповідальності Росії за військову агресію, про справедливу компенсацію, та збереження положення про засудження індоктринації та мілітаризації дітей.
- Підвищити обізнаність країн, які утримуються при голосуванні резолюції по Криму,про ситуацію з правами людини в Криму, зокрема злочинами, які щодня вчиняє РФ проти наших дітей.
- Пояснити неможливість територіальних компромісів. Є тенденція просування «мирних планів» які включають питання територіальної цілісності та територіальних компромісів, зокрема «План Мексики». Тому значна частина меседжів при комунікації з делегаціями була спрямовано на пояснення того, що деокупація Криму – це питання безпеки, прав людини та захисту наших дітей, які є заручниками окупації і щодня зазнають індоктринаціі та мілітаризації.
Окрім індивідуальних зустрічей з представниками країн-членів ООН був проведений захід до Дня захисту дітей «Міжнародна реакція на порушення прав дітей на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України».
На заході Марія Суляліна розповіла в яких умовах пропаганди живуть діти на окупованих територіях, як Росія вбиває їх українську ідентичність та що міжнародна спільнота може зробити вже сьогодні:
«В окупації зараз перебуває більше мільйона дітей. Ці діти не мають такого дитинства, як я, вони не вчаться в школах цінностям демократії, рівності, толерантності – натомість їх вчать бути російськими патріотами і гинути за імперіалістичні амбіції РФ. Їхнє дитинство вкрала Російська Федерація, усі вони вже травмовані та потребують реабілітації та реінтеграції. Що неможливо без деокупації цих територій.
Ці діти мають залишатись видимими, і саме тому неймовірно важливим є що ця проблема висвітлена в резолюції по Криму. В той же час ми не маємо обмежуватись лише цим. Те, що можна зробити зараз – це накласти санкції на так званих міністрів освіти на окупованих територіях, керівників молодіжних військових рухів, директорів таборів, де діти піддаються мілітаризації та індоктринації. І це те, що може зробити міжнародна спільнота».
Також 2 червня у Представництві Європейського Союзу при ООН пройшов брифінг щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму і щодо щорічної резолюції Генеральної Асамблеї ООН з цього питання.
Під час брифінгу Марія Суляліна наголосила на тому, що Резолюція має зберегти положення про мілітаризацію та індоктринацію дітей в окупованому Криму, а також розповіла більш детальніше яким чином Росія індоктринує дітей та знищує їх українську ідентичність, а також те, що «кримський сценарій» знищення ідентичності активно проваджується на новоокупованих територіях.
Друга частина адвокаційної поїздки проходила у Вашингтоні. Правозахисники зустрічалися з американськими конгресменами, представниками міжнародних організацій та аналітичними центрами.
Правозахисники під час зустрічей наголошували на тому що без деокупаціі всіх територій – не буде реального миру, так як в США розповсюджений наратив, що деокупація Криму принесе більше проблем, а найголовніше – громадянський конфлікт в Україні, так як в Криму населення вже індоктриноване Росією. Марія та колеги розповіли більше про українські програми реінтеграції після деокупації територій.Важливою була зустріч з потужним аналітичним центром США – Атлантичною радою (Atlantic Council of United States), на якій обговорили ситуацію з дотриманням прав людини та міжнародними злочинами Росії в окупованому Криму.
У зустрічі взяли участь американський дипломат і екскоординатор з питань санкцій Державного департаменту Деніел Фрід, а також заступниця директора Євразійського центру Atlantic Council Шелбі Магід.
Марія Суляліна розповіла про сформовану Росією систему індоктринації дітей та знищення їх української ідентичності, яка має конкретних виконавців та механізми впровадження. І наголосила на тому, що для того, щоб уповільнити процес мілітаризації та індоктринації дітей на окупованих територіях необхідно на всіх рівнях прийняти санкції проти осіб, які залучені до цього процесу.
Дякуємо Українській Гельсінській спілці з прав людини – УГСПЛ за підтримку в організації адвокаційного візиту. А також колегам-правозахисникам за боротьбу на спільному фронті: ZMINA. Центр прав людини, Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group, Regional Center for Human Rights, Human Rights House Crimea.