«Крим: час окупації». Право на освіту. Частина 2 (відео)

Освіта –  не стереотип, вона потрібна кожному. Вивчати рідну мову, отримати атестат та диплом, бути освіченою  людиною — має право з дитинства кожен громадянин своєї держави. Це важливе питання, яке не можливо ігнорувати. Друга серія програми «Право на освіту», вкотре об’єднала людей, які відстоюють право кримчан вивчати рідну мову і здобувати освіту в українських вузах.

     Зміни, які відбуваються  в українському законодавстві, щодо отримання прав на освіту кримчанами, не вирішують саму проблему, а тільки створюють вигляд, що вона вирішується. Нажаль, влада займається цим питанням поверхнево. І не шукає оптимальних шляхів для того, щоб надати можливість кримчанам повноцінно отримувати українську освіту.

Українці в Криму майже не мають доступу до української освіти. Теперішні методи викладання на окупованій території, формують свої світогляди не тільки на Україну, а і на весь світ. В порівнянні з 2014 роком ситуація змінилась. Тепер кримчани можуть отримати освіту трьома непростими шляхами. Безперечно, це важкі фізичні та моральні навантаження.

    З періоду окупації Криму, Російська Федерація виділяє в своїх університетах 18 тисяч бюджетних місць для випускників з анексованого півострову. Для абітурієнтів полегшили вступ, замінили іспити на співбесіди, тільки би студенти поступали в російські вузи.

Та не завжди тепло кримчан приймають ці заклади. Минулого року понад 4 тисяч студентів повернулись із російських вузів в виші окупованого Криму.   Старання російської влади заохотити кримчан навчатись у своїх вузах, здебільшого марні і безперспективні.

    Українська влада не береться допомагати і студентам, які навчались у вузах на материковій частині в період окупації Криму. Вони також стикаються з проблемами, які без підтримки держави вирішити вкрай тяжко. Дорога в рідний Крим, надзвичайно важка, небезпечна та дуже дорого обходиться, як фінансово, так і морально.

    Держава повинна зробити важливі кроки на зустріч дітям, які закінчують навчання у вищих навчальних закладах. В яких не має можливості повернутись в Крим і  почати там працювати. Україна має пишатись такими патріотами і забезпечувати всім потрібним для життя.

Населення України належить до числа найбільш освічених націй. Діти Криму є її частиною. Вони заслуговують на якісну, українську освіту в рідній Батьківщині. Адже, освічена молодь – запорука процвітання держави!

Джерело: http://voicecrimea.com.ua/main/video/krim-chas-okupaci%D1%97-pravo-na-osvitu-chastina-2-video.html

2 коментарі

  1. Добрый день! Сын в этом году заканчивает 11 класс в Крыму. Нас очень интересует возможность поступления в вуз Украины, но почему то мы не видим никакой информации о ТНУ в Киеве с февраля2016 года: где будет располагаться вуз, какие факультеты и т п. Где получить актуальную информацию?Спасибо!

    • Потрібно почекати реєстрації в Мінюсті Положення про вступ, яке розробило Міністерство разом з нами (це буде на протязі декількох днів). В цьому Положенні буде прописаний механізм вступу (дивіться матеріал на сайті “Альменди”) та визначені вузи, до яких буде можливість для вступу. Серед запропонованих вузів буде і ТНУ,. Тоді і з’явиться більш точна інформація. Пока надішліть ел лист до ТНУ з інформацією, що ви плануєте вступати та вкажіть спеціальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.