fbpx
Корупція в освіті окупованого Криму - картинка 1

Корупція в освіті окупованого Криму

Чи є корупція в освітньому полі окупованого Криму? Із стовідсотковою гарантією можливо стверджувати, що є. Звідки така інформація? Від так званого Міністерства освіт, науки і молоді Республіки Крим.

Нещодавно на сайті окупаційного Міністерства освіти з’явилася інформація із позначкою «Увага! Важлива інформація». Про що ж йшла мова, до чого привертали увагу колабораційні чиновники? А все дуже просто, вони закликали не користуватися послугами та обіцянками щодо Державної підсумкової атестації (рос. Государственная Итоговая Аттестация (ГИА):

«Министерство образования, науки и молодёжи Республики Крым обращает внимание крымских выпускников и их родителей на то, что в последнее время отмечены случаи дезинформирования по вопросам, связанным с государственной итоговой аттестацией и поступлением в образовательные организации высшего образования.

В частности, лица, представляющиеся сотрудниками Крымского аналитического центра мониторинга абитуриентов, студентов и выпускников вузов РФ, выступали в школах перед выпускниками и предлагали содействие в гарантированном поступлении в вузы на бюджет вне зависимости от результатов ЕГЭ и вступительных экзаменов. В дальнейшем, выпускники, обратившиеся в данный центр, были проинформированы о том, что эта услуга платная».

Про що це говорить? А тільки про одне, що в системі складання підсумкової атестації (то б то в школах) та у вищих навчальних закладах діє розгалужена мережа, яка «вирішує» всі проблеми із отриманням документів про освіту та вступом. І що саме цікаве, не зважаючи на протизаконний статус, згідно з російськими законами, цією справою займаються не каральні органи країни-агресора, а колабораційне Міністерство освіти.

Діти із шкіл окупованого Криму  все більше змінюють погляди на російську освіту і це підтверджують факти, які неодноразово висвітлювала ІА «Голос Криму». Ось тільки деякі з них:

  • Кількість випускників у кримських школах тільки за останній навчальний рік зменшилась на понад 10% — на 1200 учнів.
  • Кількість вступників до російських вищих навчальних закладів за минулий рік зменшилась в 2 рази – понад 50% — з 2500 до 1300.
  • Не зважаючи на те, що «бажаючих « складати Єдиний Державний Екзамен (російський аналог ЗНО) збільшилось в три рази, кількість вступників, які використали ЄДЕ до кримських окупованих вишів склало всього 6,5% від загальної кількості абітурієнтів.
  • До професійно-технічних закладів анексованого Криму в цьому навчальному був недобір (і це після ажіотажу, який був минулого року).
  • В минулому році, за словами так званої міністерши освіти, до півострову з російських вишів повернулося біля 4 тисяч кримчан.
  • Росія відмінила квоти для кримчан (раніше щорічно виділялося біля 16 тисяч бюджетних місць).

Підбиваючи підсумки, потрібно зазначити, що в окупованому Криму корупція отримує державну підтримку. Основним завданням окупантів і є знищення системи освіти (в першу чергу вищої). Не дарма ще в Стародавній Греції окупанти в першу чергу зачиняли школи.

Олег Охредько, аналітик ЦГП «Альменда»