fbpx
Навчальний посібник 10 клас. Історія Криму першої половини ХХ ст. Нариси. - картинка 1

Навчальний посібник 10 клас. Історія Криму першої половини ХХ ст. Нариси.

Джерело: Академія Української преси

Історія Криму першої половини ХХ ст. Нариси. Навчальний посібник 10 клас. / Цалик С. М., Мокрогуз О. П., Волошенюк О. В. / За редакцією Волошенюк О. В., Іванова В. Ф., Євтушенко Р. І. — Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2020. — 66 с.

Перший серед низки аргументів, якими Росія виправдовує окупацію Криму – це нібито належність півострова до етнічних «слов’янських земель». Цей посібник містить матеріали до занять з історії та громадянської освіти (10 кл.) і показує, яким чином провадилася цілеспрямована політика Російської імперії та СРСР, з тим, щоб створювати несприятливі умови для кримськотатарського населення і, навпаки, сприятливі для росіян. Посібник пропонує низку завдань з формування навичок верифікації джерел, зокрема візуальних, і критичного мислення. Авторський колектив об’єднав відомого історика та есеїста Станіслава Цалика та експертів Академії української преси.

На початку ХХ століття Крим перебував у складі Російської імперії. Окупанти поступово витіснили поняття «Крим» з офіційного ужитку — тепер існувала Таврійська губернія з центром у Сімферополі. Вона, до речі, охоплювала не лише півострів, але й частину нинішньої Запорізької області. Тобто Крим як самостійна адміністративна одиниця припинив існування. Його згадували лише як географічний об’єкт: у назвах путівників, написах на поштівках з мальовничими краєвидами тощо.

Читайте детально про історію Криму першої половини ХХ ст. в посібнику