fbpx
Грім серед ясного неба або чергова російська маніпуляція - картинка 1

Грім серед ясного неба або чергова російська маніпуляція

Мов грім серед ясного неба в ролі обст.
— про щось неприємне, вкрай несподіване, раптове.
Фразеологічний словник

Як грім серед ясного неба стала стаття за 20 лютого 2020 року в газеті “Искра Правды” Кримського відділення партії Комуністи Росії, яке очолює колишній народний депутат України Леонід Грач. В статті йдеться про те, що ініціативна група з Сімферополя  звернулась до російського президента Володимира Путіна із закликом відродити українську гімназію в Сімферополі та українські школи на всій території півострова. Ця новина привела до вибуху в новинній сфері українського Інтернету, проте окрім цитування практично жодних висновків не було. Але давайте більш уважно придивимось, що ж стоїть за раптовим закликом колаборантів.

Сама стаття – це чергова маніпуляція окупаційної влади, направлена, в першу чергу, на міжнародні організації. Не зважаючи на величезні потуги, Москва не може довести, що виконує рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі про необхідність відновлення освіти українською мовою в Криму. Заявляючи про тисячі кримських дітей, які вивчають українську мову «в различных формах (как предмет, углубленно, факультативно, во внеурочной деятельности)», розповідаючи про класи з українською мовою навчання та повернення вивчення української мови в школи Севастополя, Російська Федерація не може надати переконливих доказів.

Навіть декларуючи, що в окупованому Криму є школа з вивченням української мови, окупаційна влада не може спростувати всю фейковійсть інформації.

Восени 2019 року Центр громадянської просвіти провів аналіз діяльності так званої «української» школи №20 м. Феодосії. На папері все виявляється чудово, от тільки ця школа знаходиться не в місті Феодосія, а у селищі поряд з містом, на відстані десятка кілометрів та не може задовольнити потреби навіть одного міста, мова не йде вже про цілий півострів. Окрім того,  це малокомплектна школа, в якій навчається трохи більше сотні дітей, ба й українську мову вивчають тільки до 9 класу включно (більше інформації  у додатку)

Ще одне питання, яке не розглядається – а за допомогою чого навчатися? Адже понад 5 років окупанти старанно знищували українські підручники. І якщо на кримськотатарській мові ще щось друкується, то українською – жодного підручника або посібника.

Окремо потрібно поставити питання і щодо змісту, матеріалу, який надають дітям на українській мові. Адже від того, якою мовою будуть розповідати про «съеденных снегирей»  сенс не зміниться.

Підводячи підсумки потрібно зазначити, що виступ кримських комуністів є черговою маніпуляцією окупаційної російської влади, направленої на відволікання уваги від реального стану справ на анексованому півострові.

Додаток: Аналітична довідка щодо Школи №20, м. Феодосія, пгт. Приморський